Darbo ir civiline sauga. Namų darbas.



Le1998 m. Gruodžio 15 d. Lr seimo priimtas civilinės saugos įstatymas nustato civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos organizavimo ir veikimo teisinius ir organizacinius pagrindus, valstybės ir savivaldybių institucijų, ūkio subjektų, visuomeninių organizacijų bei gyventojų pareigas ir teises civilinės saugos srityje. Kiekvienas Lietuvos respublikos gyventojas turi žinoti civilinės saugos signalus ir mokėti elgtis juos išgirdus, pranešti civilinės saugos ir gelbėjimo sistemos tarnyboms apie susidariusią ekstremalią situaciją arba šios situacijos grėsmę; vykdyti civilinės saugos pareigūnų nurodymus ir aktyvislėptuvės ir kiti kolektyvinės apsaugos satiniai - kaip pagrindinis inžinerinės apsaugos elementas. Slėptuvės yra įvairiai žmonių veiklai įprastomis aplinkybėmis skirti pastatai ar jų patalpos bei kiti statiniai, kurie taip pat tinka žmonių apsaugai.
Visos Lietuvoje esančios slėptuvės statytos sovietiniais metais. Slėptuvių ir kitų kolektyvinės apsaugos statinių pagrindinė paskirtis – karo padėties sąlygomis apsaugoti nuo jonizuojančiosios spinduliuotės, sugriovimų ir sprogimų sukeltų pavojingų poveikių žmones, atliekančius vyriausybės nustatytus privalomuosius darbus.
Slėptuvės - įvairiai žmonių veiklai įprastomis aplinkybėmis skirti pastatai ar jų patalpos ir kiti statiniai, kurie taip pat tinka žmonių apsaugai nuo pavojingų poveikių, ypač kilus kariniams konfliktams. Kiti kolektyvinės apsaugos statiniai tai - paprastos slėptuvės, patalpos esančios rūsiuose, pusrūsiuose, požeminiuose garažuose ar pėsčiųjų tuneliai, kuriuos atitinkamai paruošus galima pritaikyti žmonių apsaugai nuo jonizuojančios spinduliuotės poveislėptuvės gali būti naudingos tik kai jos yra tinkamai įrengtos, reikiamai prižiūrėtos ir mokama jomis naudotis. Žmonių apsaugai galima panaudoti įvairius statinius. Gyvenamieji pastatai taip pat turi apsauginių savybių.
Slėptuvės poreikiai ir tipas nustatomas: atsižvelgiant į pavojingų poveikių pobūdį galintį susidaryti aplink pavojingus ar rizikos objektus. Slėptuvės, priklausomai nuo kokių pavojingų poveikių jos apsaugo žmones, sumažindamos tuos poveikius iki nustatpaprasčiausia yra įrengti sj tipo slėptuves. Jos galima įrengti daugelyje pastatų, pritaikant rūsius, pusrūsius, kurie turi būti be langų ar kitokių angų. Tokios patalpos slėptuvei tiks tada, kai slėptuvėje nebus dujų, garo, karšto vandens, suslėgto oro vamzdynų.
- Microsoft Word 21 KB
- 2010 m.
- 10 puslapių (1853 žodžiai)
- Kolegija
- Lina
-