Darbo ir civilinė sauga


Darbo civiline sauga. Civilines saugos organizacine struktura. Civiline sauga referatas potvynis. Šalnos civiline sauga. Darbo ir civiline sauga referatas. Darbo ir civiline sauga projektas. Darbu saugos organizavimo struktura. Darbu sauga paruostuke. Civilinės saugos signalai. individualios ir kolektyvinės apsaugos priemonės. Civiline sauga darbo vietoje.

Uždaviniai ir organizacinė struktūra-organizuoti ir palaikyti civilinės saugos sistemos pajėgų parengtį ir reikiamą materialinį ir techninį aprūpinimą. Perspėti ir informuoti gyventojus ir kitas įstaigas apie gresiančią arba susidariusią ekstremalią situaciją, galimus padarinius, jų šalinimo priemones ir apsisaugojimo nuo ekstremalios situacijos būdus. Organizuoti ir vykdyti ekstremaliųjų įvykių ir ekstremalių situacijų likvidavimo ir jų padarinių šalinimo darbus. Susidarius ekstremaliosioms situacijoms organizuoti priemones kuriomis siekiama atkurti daugiausiai ekstremalios situacijos susidaro dėl: gaisrų; naftos produktų išsiliejimo; gamtinių reiškinių.

Lietuvoje 80% visų gamtinės kilmės reiškinių sukelia hidrometeorologiniai reiškiniai, dažniausias iš jų-lietus, smarki audra, viesulas, škvalas, tirštas rūkas, potvyniai dėl staigaus sniego tirpimo, intensyvios liūtys, netvarkingas užtvankų eksploatavimas, užtvankų avarijos, grunto nuošliaužos, ledo kamščiai, šalna, kaitra, smarki kruša pgalimas teršimas- kilus epidemijoms, epizootijoms, epifitotijoms; teroro aktų metu panaudojant biologine medžiagas kaip cheminį ginklą; naudojant medžiagas specialiems tikslams kai biologinių veiksnių (mikroorganizmų, augalų, vabzdžių, gyvūnų) tam tikroje vietoje susikaupia daugiau nei įprasta ir pažeidžiama šimtmečiais nusistovėjusi pusiausvyra; pasikeitus klimatui, įvykus netikėtoms gaivalinėms nelaimėms; kai neatsakingas ar nepatyręs žmogus padaro avariją ar sąmoningatai pagrindinis įspėjamasis signalas, perduodamas gamyklų, laivų, garvežių, gaisrinių ir policijos automobilių sirenomis.

Jį išgirdus reikia įsijungti radiją, televizorių ir išklausyti prane ruošti individualias apsaugos priemones (geriausia vatos ir marlės raiščius, gu* užterštoje vietovėje negalima gerti, rūkyti, nusiimti apsaugos priemonių, liesti plikomis rankom* pasiimti dokumentus, pinigus, mažesnius vertingus daiktus, vertybinius popierius, tualeto reikmenis, vaistus ir rinktis nurodytoje vietoje.

* grįžus iš užterštos vietos, nusipurtyti pavėjui drabužius, nusivalyti batus ir viską palikti p* apsivilkti apsauginius drabužius (sintetinę striukę, lietpaltį), apsiauti guminius batus, užsidėti kepurę. * jei iš namų pasišalinti negalima, patalpas sandarinti (uždaryti la* kaimo gyventojai turėtų pasirūpinti ir gyvuliais (išvesti į apotvyniai numatomi iš anksto, todėl galima tinkamai pasiruošti – išvesti* jei viesulas užklupo gatvėje, nebūkite šalia namų, elektros linijų, medžių – geriau slėptis lomoje, griovyje.

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (2375 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sygga
  • Darbo ir civilinė sauga
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo ir civilinė sauga. (2011 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-ir-civiline-sauga.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 00:07
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo