Darbo ir poilsio laiko kompiuterizuotoje darbo vietoje planavimas


Darbo tikslas. Susipažinti su nuovargio, monotoniško darbo, darbo ir poilsio režimo sąvokomis. Susipažinti su darbo aplinkos veiksniais, turinčiais įtakos žmogaus sveikatai, papildomų pertrauku poilsiui būtinybe ir tikslais. Suprasti skausmo atsiradimo dėl ilgalaikio fizinio įtempimo darbe priežastis. Išmokti parinkti fizinius pratimus mankštai, jų seka ir trukmes. Susipažinti su darbo ir poilsio režimo normomis dirbant su videoterminalais.

Susipažinti su darbo aplinkos veiksniais, turinčiais įtakos žmogaus sveikatai, papildomų pertrauku poilsiui būtididelę įtaką dirbančiajam turi darbo sąlygos. Tai visuma gamybinės aplinkos veiksnių, kurpsichologiniu požiūriu apibudinama darbuotojo psichinė įtampa, darbo sudėtingumas, darbo ir poilsio režimadarbo priemonių ergonomiškumu požiūriu apibūdinama, kaip technologiniai, transporto įrengimai ir kt. Atitinka žmogaus fizineparuošimas, ergonomiškų darbo įrankių naudojimas, darbuotojų mokymas ir treniravimas sumažina įtampą darbe.

Lietuvoje priimta higienos norma hn 32:1998, kurioje reglamentuojama pertraukų pravedimo dažnumas ir jų trukmė dirbant su videoterminalu. Nepertraukiamai dirbti prie video terminalo galima ne daugiau kaip val. Dirbant val. Darbo dieną reglamentuotos (papildomos) min. (10 min. ) trukmės pertraukos nustatomos po val. Nuo darbo pradžios. Dirbant 12 valandų darbo dieną reglamentuotos (papildomos) pertraukos pirmosioms val. Nustatomos pagal val. Darbo pamainos režimą, likusios val.

  • Informatika Konspektas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (413 žodžiai)
  • Mantas
  • Darbo ir poilsio laiko kompiuterizuotoje darbo vietoje planavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo ir poilsio laiko kompiuterizuotoje darbo vietoje planavimas. (2011 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-ir-poilsio-laiko-kompiuterizuotoje-darbo-vietoje-planavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 10:08
×