Darbo įrankių ir įrenginių naudojimo tvarka


Įvadas. Darbo įrankiai. Istorija. Darbo įrankiai Lietuvoje. Darbo įrenginių naudojimo bendrieji nuostatai. Bendrosios nuostatos. Įsipareigojimai darbdaviui. Projektavimas ir konstravimas. Baigiamosios nuostatos. Minimalūs reikalavimai. Bendroji pastaba. Bendrieji minimalūs reikalavimai, taikomi darbo įrenginiui. Papildomi minimalūs reikalavimai, taikomi specifiniams darbo įrenginiams. Atsargos priemonės naudojant darbo įrankius. Bendrosios atsargos priemonės visiems darbo įrenginiams. Atsargos priemonės, taikomos darbo įrenginiams, skirtiems krovinių kėlimui. Išvados ir siūlymai. Informacijos šaltinių sąrašas.

Darbo įrankiai ir įrenginiai yra naudojami atliekant bet kokį darbą. Pradedant juos naudoti reikia žinoti kaip tiksliai tai daryti, kad nesukelti pavojaus sau ir kitiems. Darbo įrankius ir įrenginius turi duoti darbdavys, bet gali reikėti ir savo nusipirkti dėl tam tikrų priežasčių. Sugedusi ar nebegaliojanti įrenginį reikia pakeisti nauju ir tai turi padaryti darbdavy. Geriausia būtų jei darbdavys karta į metus rengtu praktinius mokymus darbuotojams per, kuriuos jie galėtų susipažinti su darbo įrankiais ir įrenginiais ir pabandyti jais pasinaudoti. Dirbant su vairiais įrenginiais, kurie gali sukelti pavojų sveikatai ar net gyvybei reikia naudoti specialias apsaugos priemones. Taip pat negalima leisti svetimiems naudotis darbo įrankiais ar įrenginiais, nes gali žmogus susižeisti ir pakenkti kitam, taip pat sugadinti priemonę, už kurią reiks sumokėti darbuotojui, kuris ją naudojosi ir buvo atsakingas.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2014 m.
  • 21 puslapis (4405 žodžiai)
  • Universitetas
  • Katrina
  • Darbo įrankių ir įrenginių naudojimo tvarka
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo įrankių ir įrenginių naudojimo tvarka. (2014 m. Rugsėjo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-irankiu-ir-irenginiu-naudojimo-tvarka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:39
×