Darbo išteklių žemės ūkyje ekonominis įvertinimas


Įvadas. Darbo ištekliai ir jų naudojimo ypatumai žemės ūkyje. Darbo išteklių samprata. Darbo išteklių matavimo metodologiniai ypatumai. Dirbančiųjų žemės ūkyje pokyčiai ir veiksniai. Dirbančiųjų pagal darbo laiką analizė. Dirbančiųjų pagal užimtumo statusą analizė. Darbo išteklių produktyvumas ir jo veiksniai. Išvados. Literatūra.

Darbas yra viena iš svarbiausių žmonijos egzistavimo bei tobulėjimo sąlygų. Nei kapitalas, kaip gamybos veiksnys, nei žemė be darbo yra neveiksmingi. Bet kuriai veiklai vykdyti būtini žmogiškieji ar darbo ištekliai. Šiuos išteklius sudaro darbuotojų visuma, jų žinios bei praktinė patirtis. Darbo ištekliai šiais laikais yra labai svarbi tema šiuolaikiniame pasaulyje.

Darbo tikslas - išanalizuoti darbo išteklių ir jų naudojimo ypatumus žemės ūkyje ir išanalizuoti dirbančiuosius žemės ūkyje.

Darbo uždaviniai:

•Apibūdinti ir išnagrinėti darbo išteklius;

•Atlikti žemės ūkyje dirbančiųjų analizę pagal darbo laiką ir užimtumo statusą;

•Apskaičiuoti ir įvertinti darbo išteklių produktyvumą.

Tyrimo objektas – darbo ištekliai žemės ūkyje.

Tyrimo metodai: mokslinės literatūros analizės metodas, palyginimo bei grafinio vaizdavimo metodas.

Tyrimo laikotarpis: 2003 – 2010 m.

1.Žinių visuomenėje ekonominę sėkmę vis labiau lemia ne tokie gamybos veiksniai, kaip kapitalas ar žemė, iki šiol laikyti svarbiausiais, bet žmogiškieji ištekliai. Be to, į pirmą vietą iškyla žmogiškųjų išteklių kokybė, pasireiškianti sugebėjimu nuolat įgyti naujų žinių ir jas pritaikyti ūkinėje veikloje.

2.Darbo ištekliai kaip ir kapitalas yra būtini gamybos proceso elementai. Verslo subjektai, siekdami minimizuoti savo kaštus siekia surasti optimalų darbo ir kapitalo santykį.

3.Darbo išteklius vertinant ekonominiu požiūriu, nagrinėjamas kiekybinis ir kokybinis darbo potencialas.

4.Darbo ištekliai yra svarbiausia kiekvienos valstybės ir visuomenės gamybinė jėga. Šiuos išteklius sudaro gyventojai, kurių fiziniai duomenys, žinios ir praktinė patirtis įgalina dirbti visuomenei ir valstybei naudingą darbą.

  • Microsoft Word 75 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (5202 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Darbo išteklių žemės ūkyje ekonominis įvertinimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Darbo išteklių žemės ūkyje ekonominis įvertinimas. (2015 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-istekliu-zemes-ukyje-ekonominis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:22
×