Darbo įvertinimas. Darbo užmokestį sąlygojantys veiksniai


Darbo vertinimas vadyba. Darbo uzmokesti salygojantysveiksniai. Karjerą sąlygojantys veiksniai ir motyvai. Butkus sakalas teigia personalo vadyba. Vadyba : darbo vertinimas. Darbo vertinimas. Vadyba darbo vertinimo kriterijai. Kursinio darbo apie darbo užmokestį turinys. Kiekvienas žmogaus darbas turi būti įvertintas. Butkus darbo vertinimas.

Darbo įvertinimas. Darbo užmokestį sąlygojantys veiksniai. Kiekvienas žmogus nori, kad jo darbas būtų teisingai įvertintas, nes nuo to priklauso ir atlyginimo dydis. Praktiškai žinoma ir literatūros šaltiniuose nurodoma įvairių įvertinimo metodų.

Kiekvienas žmogus nori, kad jo darbas būtų teisingai įvertintas, nes nuo to priklauso ir atlyginimo dydis.

K. Lukoševičiaus ir b. Martinkaus knygoje verslo vadyba pateikti prof. Prof. F. S. Butkaus nuomone, darbo vertinimas pagal vadybos metodų klasifikaciją priskirtinas prie psichologinių vadybos metodų apraiškų. Anot jo, visiškai pagrįsta, kad literatūroje darbo vertinimas išskirtas kaip svarbi personalo vadybos funkcija.

Darbo vertinimas, pirmiausia gali būti taikomas darbuotojų tobulinimosi tikslams, kaip objektyvus jo sėkmių ir nesėkmių darbo rodiklis, nurodantis kryptis, kuriomis jis daugiausia tdarbo vertinimas gali suteikti ir teisinį pagrindą, sprendžiant įvairias organizacijos ir jos narių tarpusavio santykių problemas.

Darbo vertinimas vienas iš patikimiausių ir pagrindinių informacijos šaltinių, sprendžiant darbuotojų karjeros klausimus.

Organizacijos narių darbo vertinimas teikia pagrindinę informaciją ir personalo planavimui, parodydamas problemiškiausias organizacijos darbus ir pareigas.

Skirtingai nei kiti autoriai,prof. F. S. Butkus savo knygoje personalo vadyba darbo vertinimą skirsto į operatyvųjį ir perspektyvųjį. Kadangi vertinimo darbo turinys ir procedūros priklauso nuo to, kaip numatoma panaudoti to vertinimo išvadas- vienaip darbai turi būti vertinami, jei norima atlyginti už darbą, ir kitaip, jei to vertinimo pagrindu daromi sprendimai apie darbuotojo karjerą.

Operatyvus darbo vertinimas sietinas su konkrečiais darbuotojo darbo tam tikrą laikotarpį rezultatais.

Plačiausiai paplitusi perspektyvinio darbo vertinimo sistema Lietuvoje vadinama atestavimu, kurio pagrindu sprendžiama darbuotojų darbo organizacijoje perspektyvos klausimai: kai kurie atleidžiami kaip netinkami, kiti perkeliami į aukštesnes pareigas arba jiems padidinamas atlyginimas.

Prof. F. S. Butkus išskiria dar tai, kad nesant galimybių objektyviais pagrindais vertinti darbuotojų darbą, praktiškai taikomos įvairiausios subjektyvios darbo vertinimo sistemos. Vienas svarbiausių reikalavimų- kad darbo vertinimo rodikliai atspindėtų darbuotojo darbo esmę, jo paties daromą įtaką darbo rezultatams.

A. Sakalas ir v. Šilingas knygoje personalo valdymas teigia, kad šiuo metu darbo užmokestis yra pagrindinis daugumos Lietuvoje dirbančiųjų darbo motyvas.

  • Microsoft Word 283 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nelė
  • Darbo įvertinimas. Darbo užmokestį sąlygojantys veiksniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo įvertinimas. Darbo užmokestį sąlygojantys veiksniai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-ivertinimas-darbo-uzmokescio-veiksniai.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 08:18
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo