Darbo judesiai ir pozos


Darbo judesiai ir pozos. Ką vadinama darbo judesiais ir pozomis? Darbo judesiai. Judesių veiksniai. Sedėjimo ir stovėjimo pozos. Stovimieji darbo judesiai ir pozos. Normali stovimoji darbo poza. Taisyklingas stovimas darbo vietoje. Nerekomenduojamos stovimos darbo pozos. Stovimąjai pozai palengvinti siūlomos tokios taisyklės. Pagrindiniai kūno dalių judesiai ir jų ribos. Sėdimieji darbo judesiai ir pozos. Normali sėdimoji darbo poza. Taisyklingas sedėjimas darbo vietoje. Netaisyklingas sedėjimas darbo vietoje. Sėdimosios pozos trūkumai. Sėdimo darbo judesiai. Kojų manipuliacijos erdvė. Literatūra.

Poza – žmogaus kūno ar jo dalių padėtis sėdint arba stovint erdvėje arba laike arba jo laikysena darbo procese.

Darbinėje veikloje būtinai reikia mokytis formuoti judesius (ir pozas), dėl to, kad: Profesiniai judesiai (ir pozos) yra darbinės veiklos dalis. Darbuotojų judesiai (ir pozų) optimizavimas mažina darbuotojų nuovargį ir darbo monotoriją. Racionalūs judesiai (ir pozos) yra informatyvus rodiklis vertinant operatoriaus meistriškumą, funkcinį komfortą, dabingumą ir paitenkinimą dabu.

Judesių būtinumas Judesių eiliškumas Judesių sujungimas Judesių komponavimas.

Yra skiriamos dvi darbo pozos: sėdimoji ir stovimoji. Stovimoji poza labiau varginanti užsėdimąją pozą, jai palaikyti reikia apie 10 % daugiau energijos.

Skiriami du darbo stovint atvėjai: Dirbama nuolatinėje darbo vietoje, labai mažai judama. Dirbama pereinant darbo zonoje iš vienos vietos į kitą. !!!Abiem atvėjais nuvargsta kojų raumenys ir įskausta nugara, gali deformuotis stuburo tarplanksteliniai diskai, pasidaro išvaržos.

Stovimosios pozos patoumas priklauso nuo darbui atlikti naudojamos jėgos, apdirbamos detalės ar gaminio matmenų, uo regėjimo įtampos ir nuo dirbančiojo ūgio bei kompleksijos.

Nepatariama ilga vienoda stovėsena, periodiškai būtina pavaikščioti arba pasedėti.

  • Vadyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 465 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (532 žodžiai)
  • Aiva
  • Darbo judesiai ir pozos
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbo judesiai ir pozos. (2015 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-judesiai-ir-pozos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:16
×