Darbo kultūra


Darbo kultūra organizacijose. Darbo kultura referatas. Kas yra darbo kultūra. Personalo darbo kultūra organizacijose. Darbo kultura tai ?. Darbuotojo kalbos kultūra skaidres. Darbuotoju kulturos savybes. Organizacijos darbo kultura. Darbo kultura referatas. Skaidres organizacijos kultura.

Įvadas. Organizacijos darbo kultūros samprata. Organizacijos kultūros lygiai. Asmens įtaka organizacijos kultūrai. Grupės įtaka individo požiūriu. Organizacijos klimatas. Kultūros keitimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Kalbant paprastai, organizacijos kultūra, tai visuma jos savybių išskiriančių ją iš kitų. S. Robbins savo knygoje organizacinės elgsenos pagrindai pateikia septynias savybes, kurios iš esmės perteikia organizacijos kultūros savitdėmesys detalėms – kiek iš darbuotojų tikimasi, kad jie bus preciziški, analitiški ir dėmesingi detalėms.

Orientavimasis į rezultatus – kiek vadovybė skiria dėmesio rezultatams, o ne metodams ir procesams šiems rezultatams pasiekti.

Orientavimasis į žmones – kiek vadovybės sprendimuose atsižvelgiama į jų poveikį organizacijos žmonėms. Analizuodami organizacija atskirai pagal kiekvieną šių savybių, susidarome bendrą vaizdą apie tos organizacijos kultūrą. Šis vaizdas tampa supratimo, ką organizacijos nariai bendrai jaučia, kaip jie veikia ir kaip turėtų elgtis pagrindu.

Organizacijos kultūra yra unikalus ir itin svarbus reiškinys. Visų pirma, ji pabrėžia ribas, tai yra ji išskiria vieną organizaciją iš kitų. Antra, organizacijos nariams ji teikia tapatumo jausmą. Trečia, kultūra padeda ugdyti atsidavimą kažkam didesniam nei žmogaus asmeninis interesas. Ketvirta, ji sustiprinta socialinės sistemos stabilumą. Kultūra yra rišamoji medžiaga, padedanti išlaikyti organizaciją nesuskilusią, nes pateikia standartus to, ką darbuotojai turėtų sakyti ir veikti. Ir galiausiai kultūra yra logikos ir kontrolės mechanizmas, nukreipiantis ir formuojantis darbuotojų nuostatas ir elgseną. [1] kalbant populiariai, galima trumpai pasakyti, kad organizacijos organizacijos kultūra akimirksniu iš nieko neatsiranda. Ji formuojasi ir yra formuojama palaipsniui. Belieka atsakyti į klausimą, kokios jėgos labiausiai lemia kultūros formavimosi procesą ir apskritai iš kur ji atsiranda.

Dabartinės tradicijos ir papročiai labiausiai priklauso nuo to kaip organizacija vykdė veiklą iki šiol. Svarbiausias organizacijos kultūros šaltinis – organizacijos įkūrėjai. Įkūrėjai tradiciškai turi didžiausią poveikį formuojant pradinę kultūrą. Jie turi organizacijos viziją. Jų nevaržo ankstesnės veiklos tradicijos ar ideologija. Paprastai nauja organizacija būna maža, dėl to įkūrėjams lengviau įskiepyti savo viziją visiems organizacijos nariams. Kadangi pirminė idėja priklauso įkūrėjams, jie taip pat tradiciškai turi šališką nuomonę, kaip šią idėją reikėtų įgyvendinti. Organizacijos kultūra gimsta iš įkūrėjų šališkumo bei prielaidų ir pradinių jos narių paskesnės patirties sąveikos.

  • Microsoft Word 32 KB
  • 2012 m.
  • 17 puslapių (3162 žodžiai)
  • Universitetas
  • Egle
  • Darbo kultūra
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo kultūra. (2011 m. Balandžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-kultura.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo