Darbo laiko planavimas


Darbo laiko planavimas referatas. Darbo laiko planavimas kursinis. Darbo dienos planavimas. Referatas vadovo darbo laiko planavimas. Vadovo darbo laiko planavimas referatas. Laiko planavimas vadybos referatas. Laiko valdymas referatas. Racionalus darbo laiko panaudojimas. Vadovo laiko planavimas. Racionalus vadovo darbo laiko planavimas.

Įvadas. Darbo laiko planavimas. Valdymo lygiai ir vadovų kompetencija. Vadovų darbo dienos tvarkymas. Racionalus vadovo darbo laiko panaudojimas. Darbų paskirstymas ir funkcijų delegavimas. Vadovų darbo laiko apimties mažinimo būdai. Išvados. Literatūra.

Žmonės jau gilioje senovėje suprato, kad susitelkę gali atlikti tokius darbus, kokių vienas žmogus nepajėgtų padaryti. Jie suprato ir tai, kad jų pastangos turi būti suderintos, kad kiekvienas turi žinoti, ką jis turi dirbti. Ir geriausia, kai yra žmogus, kuris kiekvienam tą nurodo. Todėl reikia žmogaus, kuris tai darytų – vadovo. Vadovas derina kitų žmonių, pavaldinių, veiklą, stebi, kad ji būtų tinkamai bei laiku atlikta, ir priima sprendimus. Vadovų darbas atsakingas, įvairus ir kartu reikalaujantis daug laiko.

Pasak h. Mintzberg, vadovo vaidmuo – tai visumos taisyklių, kurių būtina laikytis, einant tam tikras pareigas, darbą sudaro: įvadas, skyriai, laiko ištekliai riboti. Tiesiogine prasme taupyti laiko neįmanoma, tiksliau būtų – efektyviai naudoti laiką, darant teisingus dalykus. Ir per tą patį laiką galima nuveikti žymiai daugiau. Praėjęs laikas nebesugrįžta, ir jo lieka vis mažiau numatytiems darbams atlikti. Laiko visiems skirta tiek pat: 8760 valandų per metus (1 pav. ).

Ir nors daugelis skundžiasi, kad laiko stinga, yra žmonių, kurie sugeba tikrai daug nuveikti. Norint išmokti taupyti laiką, reikia jniekas nenori pripažinti, kad švaisto laiką, o tai įvyksta taip lengvai, jog sunku net pajureikia išmokti būti ryžtingam. Darbus pradėkite tuoj pat. didis menas yra organizacija – grupė žmonių, kurioje kiekvienas jos narys tampriais ryšiais yra susijęs vienas su kitu. Šiuos ryšius reikia tvarkyti – koordinuoti. Todėl reikia žmogaus, kuris tai darytų – vadovo. Pagal tradiciją visi vadovai skirstomi į tris kategorijas: žemutiniosios, viduriniosios ir aukščiausios grandies vadovus.

žemutiniosios grandies vadovai vadovauja eiliniams darbuotojams ar darbininkams. Jie atsako už gamybos užduočių vykdymą, tvarko jiems duotus išteklius. Jie labai daug bendrauja su pavaldiniais, šiek tiek - su bendradarbiais ir gana nedaug – su viršininkais. Tai labai atsakingas ir labai įvairus darbas – daug uždavinių ir jie labai skirtingi.

Viduriniosios grandies vadovai koordinuoja ir kontroliuoja žemutiniosios grandies vadovų darbą. Dabar jie pradedami skirstyti į du lygius, nes jų skaičius labai padidėjo: aukštesnį vidurinįjį ir žemesnį vidurinįjį. Tipiškos viduriniojo lygio vadovų pareigos: skyriaus vedėjas, dekanas, vyskupas. Jų darbo pobūdį lemia padalinio, o ne organizacijos darbo turinys.

Aukščiausiojo lygio vadovų yra mažiausiai. Net pačiose didžiausiose organizacijose šiam lygiui atstovauja tik keli žmonės. Tai yra direktorių taryba (stebėtojų taryba), prezidentas, viceprezidentas, valdyba.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2011 m.
  • 15 puslapių (3853 žodžiai)
  • Universitetas
  • Boombastic
  • Darbo laiko planavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo laiko planavimas. (2011 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-laiko-planavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 12:14
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo