Darbo pasidalijimo organizacijoje privalumų ir trūkumų analizė


Įvadas. Darbo pasidalijimo tikslas ir esmė. Skirstymas. Vertikalioji darbo pasiskirstymo forma. Horizontalusis darbo paskirstymas. Darbo pasidalijimo privalumai ir trūkumai. Privalumai. Trūkumai. Išvada. Literatūros sąrašas.

Taigi šiuo darbu pasitelkdama akademinę literatūra ir kitus šaltinius bandysiu kuo išsamiau atskleisti darbo pasidalijimo organizacijose esmę, būdus, o svarbiausia privalumus ir trūkumus.

Darbo tikslas - išanalizuoti darbo pasidalijimą bei jo privalumus ir trūkumus.

Šitoks kompleksinės užduoties suskaidymas į sudedamąsias dalis, atrodo, organizacijai tiekia vien tik naudą. Tačiau visgi darbo pasidalijimas turi ir pliusų, ir minusų.

Pagal darbo pasidalijimą visada yra tikimybė, kad kiekvienas žmogus gaus tą darbą, kuriam jis geriausiai tinkamas. Taip pat darbuotojas tampa ekspertu kiekvieną kartą kartodamas užduotį. Tada didėja meistriškumas ir įgūdžiai.

Darbo pasidalijimas leidžia sunkesnius darbus perduoti mašinoms. Tik lengvesni darbai gali būti atliekami darbuotojų tam, kad jiems nebūtų didelio krūvio. Be to, reikia mažiau apmokymų, nes darbuotojas daro tik tam tikrą darbo dalį. Taigi ilgas ir brangus mokymas tampa nebereikalingas. O kai darbuotojas vis daro tą patį darbą, jam atsiranda naujų idėjų. Tai veda prie daugelio išradimų, kurie gali numatyti ekonominę pažangą. Taip pat masinė gamyba dėl darbo pasidalijimo leido sumažinti kainas. Tad tai pakėlė gyvenimo lygį.

Dar vienas privalumas, jog darbo pasidalijimas sutaupo laiką. Darbuotojas neturi pereiti nuo vienos užduoties prie kitos, nes jis dirba tik su viena užduotimi. Taigi jo darbas neleidžia prarasti daug laiko.

Kitas darbo pasidalijimo trūkumas yra tas, kad darbuotojas kartodamas tą pačia užduotį užgožia iniciatyva ir silpnina norą mokytis. Be to, mechanizuotas darbas sumažina darbuotojo vaidmenį procese, todėl mažėja meistriškumas bei darbuotojo kūrybiniai instinktai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1318 žodžiai)
  • Vilė
  • Darbo pasidalijimo organizacijoje privalumų ir trūkumų analizė
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbo pasidalijimo organizacijoje privalumų ir trūkumų analizė. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-pasidalijimo-organizacijoje-privalumu-ir-trukumu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 05:29
×