Darbo pasidalijimo organizacijose naujovės


Įvadas. Apie darbo pasidalijimą organizacijose. Darbo pasidalijimas gamybinėse įmonėse. Darbo pasidalinimas komandose. Išvados. Literatūros sąrašas.


Darbo pasidalijimas, yra reiškiama kaip pagrindinė ekonominės analizės mintis. Išskiriama labai daug darbo pasidalijimo formų ir rūšių: visuomeniškasis, techniškasis,topografiškasis, specializacija, kooperacija ir t.t. Tačiau dabar didelį dėmesį skiriama bene plačiausiai analizuojamos dvi darbo pasidalijimo kryptys: tai yra darbo pasidalijimas organizacijų viduje ir darbo pasidalijimas tarp organizacijų.

Darbo pasidalijimas organizacijų viduje nagrinėja atskirų darbų ar jų dalių pasidalijimą tarp darbuotojų organizacijų viduje, kai tuo tarpu yra analizuojamos prekės arba paslaugos, kurias tos firmos teikia. Nors šiandieninėje verslo aplinkoje pastebimas ryškus darbo pasidalijimotarp organizacijų svarbos didėjimas, tačiau darbo pasidalijimas organizacijoje taip pat nepraranda savo galios, gal tik kiek skiriasi nuo savo pirminių darbo pasidalijimo principų.

Darbo pasidalijimas organizacijoje, nesvarbu kokioje - gamybinėje ar paslaugas teikiančioje- nemažiau svarbu, nei geras vadovas, nes nuo darbo pasidalijimo priklauso ir produkto kokybė ir pačios organizacijos sėkmė. Aišku, gal kiek daugiau dėmesio darbo pasidalijimui reikia skirtigamybinėms organizacijoms, lyginant su paslaugas teikiančiomis, kadangi gamybos procesą sudaro kur kas daugiau darbo uždavinių, tačiau šiuolaikiniame pasaulyje darbo pasidalijimas organizacijose įgauna kiek kitokią reikšmę. Jis apima platesnę sritį pradedant specializuotaisdarbuotojais funkciniuose padaliniuose( dizaino, pardavimų, finansų, marketingo) ir baigiant smulkiomis, daugiafunkcinėmis, į vartotoją orientuotomis komandomis. Todėl šiame darbe pabandysime paanalizuoti darbo pasidalijimo organizacijose būdus, įvardinsime kai kurių būdų privalumus ir trūkumus, apžvelgsime darbo pasidalijimo organizacijose teorijosformavimosi kryptis.

Gamybinėse įmonėse naudojamos šios pagrindinės darbo pasidalijimo formos:❖ Darbo pasidalijimas pagal operacijas;

Darbininko atliekami veiksmai tampa ekonomiški, mažėja bereikalingijudesiai, atskiri organai prisitaiko prie darbo specifikos; atliekantoperaciją, sumažėja psichinis ir fizinis įtempimas;

Padidėja galimybės mechanizuoti darbą, panaudojantspecializuotas mašinas bei nesudėtingus prietaisus ir mechanizmus;

Esant pakankamai gamybos apimčiai, darbininkui netenka dažnai keistioperacijų bei įrankių.

Sumažėja paruošiamasis darbas, geriauišnaudojamas darbo laikas.Tačiau pernelyg smulkus darbo pasidalijimas turi ir neigiamų pusių:

Padidėja apdirbimo objektų transportavimokelias, nes juos reikia perkeldinėti nuo vienos operacijos priekitos. Šiems pagalbiniams veiksmams atlikti sunaudojamas darbassumažina, o kartais ir visai panaikina smulkaus darbo pasidalijimopranašumus. Neigiamą šių veiksnių įtaką galima sumažinti naudojantefektyvias transportavimo priemones (konvejerius ir pan.);

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 58 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1837 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Darbo pasidalijimo organizacijose naujovės
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo pasidalijimo organizacijose naujovės. (2017 m. Birželio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-pasidalijimo-organizacijose-naujoves.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 08:44
×