Darbo procesų vadyba UAB Stiklita


Įmonės charakteristika. Įmonės organizacinė struktūra. Pagrindinių padalinių funkcijos. Specializacijos lygis. Darbo kooperavimas. Administratorės darbo vieta. Kompiuterinio stiklo apdirbimo centro operatoriaus darbo vieta. Streso veiksniai. Informacinės technologijos. Kvalifikacijos kėlimo praktika. Sanitarinė – higieninė aplinka. Literatūros sąrašas.

UAB „Stiklita“ – gamybinė įmonė, kurios pagrindinė produkcija – lakštinio stiklo gaminiai. Įmonė veikia nuo 1995 metų, jos centrinė būstinė – Kaune. Pirkėjus gaminiai pasiekia per parduotuvių tinklus (pvz. „Senukai“), specializuotas baldų parduotuves, taip pat pačios imonės stiklo salonuose priimami individualūs užsakymai. Užsakovai – privatūs asmenys ir įmonės. Didelė dalis užsakymų pateikiama dukterinių įmonių, kurios pasiskirstę regioniškai ir aptarnauja klientus - fizinius bei juridinius asmenis Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose. Tai UAB „Stiklita – Vilnius“, „Stiklita – Šiauliai“ ir „Stiklita – Klaipėda“, taip pat UAB „Stiklitos projektai“, kuri specializuojasi stiklo pertvarų, gamintų UAB „Stiklita“, surinkime, taip pat prekiauja automobilių stiklais. Su klientais, esančiais Kauno regione, dirba pati UAB „Stiklita“.

Šiame darbe bus analizuojama tik motininė įmonė, o ne visa įmonių grupė, dukterines įmones vertinant kaip klientus. Taip nuspręsta dėl to, kad jos, kaip ir kiti klientai, pateikia užsakymus ir atsiima gaminius ar pusgaminius, iš kitų užsakovų išsiskirdamos tik užsakymų pateikimo kiekiais ir geresnėmis apmokėjimo sąlygomis. Pati gamyba, kur stiklo lakštas virsta preke, vykdoma tik UAB „Stiklita“ Kaune.

Įmonės stiklo apdirbimas yra pakankamai aukšto lygio, o gaminiai – labai kokybiški. Tai pasiekta modernios stiklo apdirbimo įrangos, įsigytos 2004 m. įvykdžius ES fondų finansuojamą projektą „Stiklo apdirbimo modernizavimas“, dėka.

Pagrindiniai UAB „Stiklita“ gaminiai – berėmės grūdinto stiklo pertvaros, stiklo baldai (staleliai, akvariumai, lentynėlės), veidrodžiai, stiklo suvenyrai, stiklo pusgaminiai baldžiams (pvz. spintų stiklai, durelės, stalviršiai), durų ir langų gamintojams. Įmonės teikiamos paslaugos teikiamos stiklo salonuose – tai dizainerio konsultacijos, individualūs projektai, prekių pristatymas ir surinkimas, veidrodžio pakabinimas. Įmonės žaliava – įvairaus storio, spalvos, raštų, savybių (pvz. laminuotas, žemos varžos), stiklai.

Įmonės darbo pasidalijimas dvejopas – technologinis (gamybos padalinyje) ir funkcinis (likusioje įmonėje). Technologinis darbo pasidalijimas – kai skirtingų technologijų reikalaujančius darbus atlieka skirtingi darbuotojai (stiklo pjovimas, šlifavimas/gręžimas/frezavimas, matinimas/dažymas, grūdinimas atliekami skirtinga įranga skirtingų darbuotojų). Funkcinis darbo pasidalijimas – tai darbų skirstymas pagal darbuotojų veiklos sritis (Vanagas, 2009). Gamybos padalinyje taip pat yra ir kvalifikacinis darbo pasidalijimas – smulkesnis darbo pasidalijimas ceche pagal darbų sudėtingumą – pavyzdžiui, lygų stiklo matinimą gali atlikti dauguma darbuotojų, o matinimą raštais – tik pora kvalifikuočiausių meistrų.

Pagrindiniai įmonės padaliniai – tai komercijos, technikos, gamybos padaliniai ir buhalterija. Komercijos, gamybos ir technikos padaliniams vadovauja komercijos, gamybos ir technikos direktoriai, o buhalterijai – vyr. buhalterė.

Komercijos padalinio darbo pobūdis: prekyba – pardavimas ir tiekimas. Individualius klientus bei įmones Lietuvoje aptarnauja stiklo salonų pardavimo vadybininkai, pardavimą į užsienį atlieka pardavimo vadybininkas užsieniui, dar vienas pardavimo vadybininkas tvarko užsakymus iš likusios Lietuvos dalies ir dukterinių įmonių užsakymus. Vadybininkai atsakingi už klientų konsultavimą, jų aptarnavimo kokybę, užsakymo suforminimą, suprojektavimą (jei klientas nepateikia savo projekto), jų pateikimą gamybai, gamybos termino kontrolę, išsiuntimą klientui ir atsiskaitymų (įsiskolinimų) kontrolę.

Komercijos padalinys taip pat prisiima tiekimo funkcijas (išskyrus smulkių biuro reikmenų tiekimą (kanceliarijos prekių ir pan.), nes tuo užsiima administratorė). Tiekiamos medžiagos (stiklas) ir papildomos prekės (furnitūra, klijai, įrankiai, įrankių detalės) pagal gamybos ir technikos padalinių užsakymus. Iš esmės šią funkciją galėtų vykdyti ir gamybos arba technikos padalinys, tačiau nuspręsta ją šlieti prie komercijos padalinio todėl, kad to padalinio kompetencija daugiau atitinka tiekėjo kompetencijas (užsienio kalbų mokėjimas, derybų įgūdžiai ir pan.), dėl to, esant būtinumui, lengviau pakeisti tiekimo vadybininką. Be to, užsakymai tiekėjams dažnai yra glaudžiai susiję su užsakymais iš klientų – turint didesnį užsakymą kartais reikalingas didesnis, nei įprastai turimas sandėlyje, kiekis tam tikro stiklo ar furnitūros.

Komercijos padalinio atsakomybė: bendrai padalinys atsako už komercinių ryšių su kitomis įmonėmis bei individualiais asmenimis sėkmę, kitaip tariant, atsako už įmonės produkcijos pirkimą.

Technikos padalinio darbo pobūdis: techninis aptarnavimas ir logistika. Ūkio dalies vedėjas su sau pavaldžiais darbuotojais atsako už elektros ūkį, gedimų šalinimą, automobilių remontą. Transporto vadovas atsako už logistiką, t.y. transporto paskirstymą vežant gaminius užsakovams, o kartais - parsivežant prekes iš tiekėjų, taip pat už didesnių gabaritų prekių (stiklo dėžių) iškrovimą (dėl didelio svorio juos iškraunant reikalinga technika ir specialių techninių reikalavimų laikymasis).

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (5933 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Darbo procesų vadyba UAB Stiklita
    10 - 7 balsai (-ų)
Darbo procesų vadyba UAB Stiklita. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-procesu-vadyba-uab-stiklita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:33
×