Darbo profesijos


Klaipėdos Ąžuolyno gimnazijos. Technologijos Kūrybinio darbo tema “Darbo pasaulis ir profesijos”. Klaipėda. Lietuvos ūkio šakinė struktūra. Lietuvos ūkio šakos. Turizmo vadyba. Universitetas. XIXa. antroje pusėje atsirado pirmieji kelionių biurai. Kelionių gidas. Laikui bėgant vis daugiau žmonių panoro pakeliauti ir praplėsti savo akiratį. Ekskursijų gidas. Muziejų gidas. Šios profesijos atstovai turi galimybių darbo metu mėgautis aukščiausio lygio kurortais. Įgavęs tam tikrą darbo patirtį. Būsimas kelionių vadovas privalo baigti bent magistro laipsnio studijas. Darbo metu gidas gali užmegzti ryšius su kitos profesijos atstovais. Tikras gidas. Turi būti pasiruošęs fiziniam nuovargiui ir turėti stiprią nervų sistemą. Gidas turėtų atsižvelgti į žmonių poreikius ir jų nuomonę. Gidui privalomos užsienio kalbos anglų ir rusų. Darbo sąlygų įtaką. Kelionių vadovo atlyginimas taip pat priklauso nuo agentūros. Lietuvos edukologijos universitetas.  Į turizmo vadybos šakos specializaciją priimami tik geografijos specialybės studentai. Turizmo vadybos šakos dalykai. Kelionių ruošimo metodika, turizmo marketingas. Kartu su bakalauro studijomis studentai geografai – turizmo vadybininkai mokosi. Informatikos. Įvykdžius Turizmo vadybos. Pagrindiniai įstojimo kriterijai pirmojo dalyko brandos arba stojamojo egzamino (pasiekimų) įvertinimas. Papildomi kriterijai tarptautinių ir šalies olimpiadų.

PIRMINĖS ŠAKOS Žemės ūkis; Medžioklė ir miškininkystė; Žuvininkystė;.

TRETINĖS ŠAKOS Elektros, dujų ir vandens tiekimas; Statyba; Didmeninė ir mažmeninė prekyba; Transporto priemonių remontas ir buitinių daiktų taisymas; Viešbučiai ir restoranai; Transportas ir ryšiai; Finansinis tarpininkavimas; Nekilnojamasis turtas ir nuoma; Viiešasis valdymas ir gynimas; Švietimas; Sveikatos priežiūra socialinis darbas.

Konkursiniai mokomieji dalykai: lietuvių kalba kitos užsienio kalbos geografija istorija.

Laikui bėgant vis daugiau žmonių panoro pakeliauti ir praplėsti savo akiratį. Masiškai didėjo poilsinių bei pažintinių kelionių skaičius.Tad gido profesija ėmė sparčiai kilti ir populiarėti. Atsirado 3 gidų rūšys:.

Įgavęs tam tikrą darbo patirtį, gali savo nori rinktis keliones bei nuspręsti darbovietės vietą.

Tikras gidas: nuotaikingas, savimi pasitikintis, budrus, iškalbingas, su šypsena, sugebantis įdomiai ir tiksliai perteikti reikiamą informaciją, atsakingas, savo problemas privalo palikti namuose.

Gidui privalomos užsienio kalbos: anglų ir rusų. Taip pat svarbi darbo vietą, jei vesi ekskursijas Vokietijoje, Italijoje ar kitose šalyse, turėsi puikiai kalbėti tų šalių šnekamosiomis kalbomis.

Darbo sąlygų įtaką lemia agentūra, kurioje gidas dirba. Ši veikla ne uždaroje patalpoje, nuolatos besikeičiantis darbo pobūdis.

Kelionių vadovo atlyginimas taip pat priklauso nuo agentūros. Tačiau šioje srityje yra kur tobulėti, tad jau po kelių metų atlygis vos ne dvigubai padidėja.

  • MS PowerPoint 4924 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (499 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Darbo profesijos
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbo profesijos. (2016 m. Sausio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-profesijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 06:07
×