Darbo rinka ir jos problemos


Įvadas. Darbo politika lietuvoje. Užimtumas bei jo kuriamos problemos. Nedarbas. Kai kurie galimi mažinimo būdai gali buti. Nedarbas ir jo vaidmuo valstybės politikoje. Darbo paieškos sutinkami sunkumai - lietuvoje. Lietuvos darbo birža. Pagrindinės nedarbo rūšys. Situacijos darbo rinkoje trumpa apžvalga. Darbas kai kuriose lietuvos teritorijose. Paklausiausios lietuvos darbo rinkos specialybės. Pranešimai apie numatomus darbuotojų atleidimus šalyje mažėjo. Nedarbo socialinės, psichologinės, ekonominės pasekmės. Išvados. Literatūra.

Pagal nedarba ekonomistai išskiria kelis nedarbo tipus:tai laikinasis, struktūrinis ir ciklinis.

Kaip jau matome mažiausias nedarbas pastebimas didžiuosiuose Lietuvos miestuose, dėl to kad šiuose miestuose gyvena daugiau darbingo amžiaus žmonių, isikūrę didžiausi Lietuvoje pramonės, paslaugu bei pramogu sektoriaus padaliniai. Priešingi rodikliai ten kur darbo vietu nėra tiek daug pasiuloma, kaip kitur.

2012 metų spalio mėnesį gauti 4 pranešimai apie numatomą grupės darbuotojų atleidimą. Apie atleidimą įspėti 134 darbuotojai. Per 2011 metų spalio mėnesį buvo gauti taip pat 4 pranešimai apie atleidimus, bet įspėta buvo 1,5 karto daugiau – 197 darbuotojai.

Pranešimus apie numatomus grupės darbuotojų atleidimus gavo Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių ir Plungės teritorinės darbo biržos.

Nedarbo problemos veikia žmones ne tik tiesiogiai tai yra ekonominiu požiųriu, kurie nori dirbti, tačiau neturi darbo, bet svarbiausia ir jų šeimas. Įvairios Lietuvos šeimos skirtingai patiria nedarbą. Galima išskirti tokias grupes:

Socialinės nedarbo pasekmės sąlygoja gyventojų nepasitenkinimą, žemą gyvenimo lygį, prastą sveikatą, nusikalstamumą. Padaugėja savižudybių, žmogžudysčių, teistumo.

Taigi manyčiau, jog Lietuvoje trūksta pagrįstos, realios gyventojų užimtumo ir nedarbo programos, kurios įgyvendinimas būtų kiekvienos vyriausybės pagrindinis uždavinys ir pareiga.

Taip pat vyriausybė turėtų patį didžiausią dėmesį atkreipti į gyventojų užimtumo ir nedarbo pasekmes, darančiomis didelę žalą patiems žmonės ir šalies ekonomikai. Jų padariniai reikalauja papildomų lėšų spręsti iškilusioms socialinėms problemoms.

Dirbantis žmogus pats apsirūpina pragyvenimui, o mokėdamas socialinio draudimo mokestį, didina socialinės šalpos fondus.

Valstybė privalo dėmesį skirti jaunimo įdarbinimui. Nes jaunimas – tai tautos ateitis ir ekonomikos perspektyvos veiksnys ir rezervas.

Norint, kad žmonės nevengtų kreiptis į darbo biržas, reikėtų pasistengti tenkinti klientų poreikius, tai galima daryti tokiais būdais:

plėsti atvirą informavimą ir tiesioginį paslaugų teikimą internetinių technologijų pagrindu;

Snieškos V., ir Čiburienės J. Makroekonomika - Kaunas: Technologija, 2005

  • Microsoft Word 81 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (4495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aivaras
  • Darbo rinka ir jos problemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo rinka ir jos problemos. (2014 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-rinka-ir-jos-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:38
×