Darbo rinkos problemos referatas


Įvadas. Darbo rinkos problemos, apsunkinančios darbo paieškas. Nedarbas. Nedarbas ir užimtumo reguliavimas. Darbo jėga ir nedarbas. Situacija Lietuvos darbo rinkoje. Situacija Lietuvos darbo rinkoje šiomis dienomis. Nedarbo priežastys. Diskriminacija darbo rinkoje dėl lyties. Jaunimo nedarbas. Jaunimo nedarbo priežastys. Išvados. Literatūra.

Mūsų darbo tikslas yra nustatyti darbo rinkos problemas Lietuvoje, vykstant šalies ekonomikos plėtrai. Išsiaiškinti jų atsiradimo priežastis ir pasiūlyti galimus sprendimo būdus darbo rinkos problemoms. Siekiant tikslo buvo suformuoti šie uždaviniai: išnagrinėti problemas, apsunkinančias darbo paieškas, nedarbą, jaunimo nedarbą ir dikriminaciją darbo rinkoje dėl lyties. Visa tai įvertinti ES kontekste, pateikti statistikos ir diagramų.

•Išskiriamos 5 pagrindinės darbo rinkos problemos, kurios apsunkina darbo paieškas. Tai yra neapibrėžti reikalavimai darbuotojui; darbo patiries neturinčiųjų pigesnė jėga, dėl ko darbdaviai sąmoningai įdarbina jaunus ir nepatyrusius kandidatus; darbo atlygis neatiitnka darbo krūvio; specialistų gausa, kai perpildoma tos pačios specialybės darbuotojų; pasiūlos stygius – darbo pasiūlos kvalifikacija neatitinka darbo rinkos pasiūlos.

•Viena svarbiausių makroekonominių problemų yra nedarbas, tai – socialinė – ekonominė problema. Nagrinėjant situaciją darbo rinkoje ir su ja susijusius pokyčius yra išskiriami du pagrindiniai rodikliai – gyventojų užimtumas ir nedarbas. Darbo rinkos funkcionavimo sąlygos paskutiniais metais yra žymiai pagerėjusios. Tai liudija darbo rinką apibūdinantys rodikliai: išaugo darbo jėgos paklausa, sumažėjo bedarbių, taip pat ilgalaikių bedarbių skaičius, sumažėjo nedarbo lygis bei jo teritorinė diferenciacija.

•Pagrindinės nedarbo priežastys yra gamybos mechanizavimas ir automatizavimas, naujų technologijų ir medžiagų kūrimas; sparčiai kylantis darbo našumas ir intensyvumas; ekonominės krizės; struktūrinis ūkio pertvarkymas mokslo techninės revoliucijos sąlygomis.

•Daugelis moterų darbo rinkoje jaučia diskriminacija, kuri yra įvairaus pobūdžio. Joms sunkiau negu vyrams kilti karjeros laiptais, gauti už tą patį darbą vienodą su jais atlygį. Daugumai dirbančių moterų sunku suderinti profesinį ir šeimos gyvenimą. Daugelis jų jaučiasi neįvertintos. Neišplėtota socialinė partnerystė neleidžia efektyviai, bendradarbiavimo pagalba, spręsti lyčių lygybės klausimų. Sprendžiant šio pobūdžio klausimus nesikreipiama į vyriausybines ir nevyriausybines moterų organizacijas, todėl moterų nelygybės klausimas net ir XXI amžiuje lieka ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio problema.

•Jaunimo nedarbas yra opi šių laikų problema Lietuvoje ir visame pasaulyje. Jaunais bedarbiais yra laikomi 15 - 24 m. amžiaus jaunuoliai, kurie nesimoko ir nedirba. Darbo neturi kas trečias jaunuolis.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 1076 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (4548 žodžiai)
  • Živilė
  • Darbo rinkos problemos referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Darbo rinkos problemos referatas. (2015 m. Vasario 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-rinkos-problemos-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 03:26
×