Darbo rinkos problemos


Darbo rinkos problemos lietuvoje. Darbo rinkos problemos lietuvos ekonomikoje.

Darbo rinkos problemos lietuvoje. Įvadas. Darbo rinkos situacija lietuvoje. Gyventojų nedarbas. Nedarbo lygis. Diskriminacija darbo rinkoje. Jaunimo nedarbas. Gyventojų užimtumas. Neoficialus užimtumas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pagrindinė Lietuvos darbo rinkos problema yra gyventojų nedarbas, kuris sukelia neigiamas ekonomines, socialines, psichologines ir emigracijos pasekmes. Nemažiau aktuali problema yra diskriminacijos pasireiškimas darbo rinkoje. Ji atsiskleidžia tuomet, kai įdarbinant asmenį remiamasi ne paties asmens produktyvumo įvertinimo pagrindu, o jo kitomis charakteristikomis, kurios neturi tiesioginės įtakos asmens produktyvumui, tokiomis kaip asmens lytis, amžius, rasė, religija ir kt. Lietuvos darbo rinkoje yra ypač paplitęs neoficialus užimtumas. Tai darbinė juridiškai sutartimi ar patentu neįforminta veikla, už kurią gaunamos pajamos ir nemokami mokesčiai.

Lyginant skirtingų amžiaus grupių situaciją Lietuvos darbo rinkoje, galima teigti, kad jaunimui, nuo 16 iki 25 metų amžiaus, įsidarbinti yra žymiai sunkiau. Darbdaviai reikalauja darbo patirties, aukštojo išsilavinimo bei profesinių žinių, o beveik pusė jaunų darbuotojų tokių savybių neturi. Be to, darbdaviai į vyresnio amžiaus darbuotojus žiūri palankiau, nes jie yra pastovesni negu jauni asmenys.

  • Microsoft Word 265 KB
  • 2013 m.
  • 18 puslapių (3959 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Darbo rinkos problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo rinkos problemos. (2013 m. Kovo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-rinkos-problemos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 29 d. 16:11
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo