Darbo rinkos rodikliai Lietuvoje ir Vokietijoje


Darbo rinka kursinis darbas. Darbo rinka pasižymi specifinėmis savybėmis. Kursiniai darbai apie lesto. Darbo rinkos rodiklių analizė lietuvoje. Darbo jėga kursinis darbas.

Turinys. Įvadas. Lietuva. Dirbantys gyventojai. Bedarbiai. Darbo jėga. Nedarbo lygis. Užimtumo lygis. Nedarbo ir užimtumo lygių palyginimas. Išvados. Vokietija. Dirbantys gyventojai. Bedarbia. Darbo jėga. Nedarbo lygis. Nedarbo ir užimtumo lygių palyginimas. Užimtumo lygis. Išvados. Šalių palyginimas. Prognozė. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo rinka, skirtingai nuo kitų rinkos segmentų, pasižymi specifinėmis savybėmis, kurios yra grindžiamos tiek socialinių, tiek ekonominių ir kultūrinių rinkos veiksnių sąveika. Atsižvelgiant į darbo rinkos struktūrinių elementų svarbą, svarbiausias yra darbo jėga. Būtent darbo jėga yra fiziniai ir protiniai žmonių sugebėjimai, kuriuos galima panaudoti ekonomikoje ar kitoje žmonėms naudingoje veikloje. Darbo jėgos pagrindą sudaro žmonių fizinės ir dvasinės jėgos pvz.: sveikatos būklė, žinios ir kt. Sąvoka darbo jėga gali būti naudojama dviem aspektais: kaip visuminis žmonių gebėjimas dirbti ir kaip statistinis rodiklis, apibūdinantis ekonomiškai aktyvių gyventojų skaičių. Taigi darbo jėga yra visi užimti gyventojai ir bedarbiai. Be darbo jėgos rodiklio šiame darbe taip pat pabandysime įvertinti pačių bendriausių rinkos segmentų- užimtumo ir nedarbo rodiklius bei jų problemas.

Taigi šiame rašto darbe pateiksime darbo rinką charakterizuojančius rodiklius, išanalizuosime juos Lietuvos ir Vokietijos pavyzdžiu. Tirdami Lietuvos darbo rinką remsimės 12 metų duomenimis, t.y. 1999-2011m. Vokietijos darbo rinkos rodiklių tyrimas bus atliktas remiantis 15 metų duomenimis, t.y. nuo 1996m. iki 2011m.

  • Ekonomika Kursinis darbas
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2012 m.
  • 20 puslapių (1865 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Darbo rinkos rodikliai Lietuvoje ir Vokietijoje
    9 - 3 balsai (-ų)
Darbo rinkos rodikliai Lietuvoje ir Vokietijoje. (2012 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-rinkos-rodikliai-lietuvoje-ir-vokietijoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:02
×