Darbo santykių su bendrovių vadovais ypatumai


Įvadas. Bendrovės vadovo statusas. Bendrovės vadovų atsakomybė. Drausminė atsakomybė. Civilinė atsakomybė. Administracinė atsakomybė. Baudžiamoji atsakomybė. Bendrovės vadovo atsistatydinimas. Bendrovės vadovo atleidimo iš pareigų ypatumai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas. Testas.

1.Vadovui suteikiamos labai plačios teisės – bendrovės vardu sudaryti sandorius, prisiimti įvairias teises ir pareigas, disponuoti bendrovės turtu bei piniginėmis lėšomis, atstovauti bendrovei santykiuose su trečiaisiais asmenimis, natūralu, kad bendrovės vadovui įstatymai taiko aukštesnius veiklos ir atsakomybės standartus, nei eiliniam įmonės darbuotojui.

2.Įgaliojimų suteikimas ir įmonės reikalų patikėjimas vadovui yra neatsiejamai susijęs su vadovo atsakomybe už savo ir įmonės veiksmus. Įmonės vadovo veiksmai ar neveikimas gali būti pagrindas kilti drausminei, administracinei, civilinei ar baudžiamajai atsakomybei.

3.Bendrovės vadovas turi teisę atsistatydinti pateikdamas rašytinį atsistatydinimo pranešimą jį išrinkusiam bendrovės organui. Bendrovės vadovą išrinkusi valdyba ar stebėtojų taryba sprendimą atšaukti bendrovės vadovą turi priimti per 15 dienų nuo atsistatydinimo pranešimo gavimo dienos.

4.Vadovą išrinkusio organo teisė jį atšaukti nesusijusi su jo kaltais veiksmais ar kitomis aplinkybėmis, t. y. ji – absoliuti. Bendrovės vadovą išrinkusio organo teisės atšaukti vadovą absoliutaus pobūdžio nekeičia ABĮ nuostatos, kad su bendrovės vadovu sudaroma darbo sutartis ir, kad ginčai tarp bendrovės ir jos vadovo priskiriami darbo ginčų kategorijai.

5.Draudimas atleisti iš einamų pareigų nedarbingumo ar atostogų laikotarpiu apribotų vadovą išrinkusio kito bendrovės organo absoliučią ir jokių sąlygų neapribotą teisę atšaukti jį iš pareigų. Dėl šios priežasties būtų paneigta bendrovės ir jos vadovo atstovavimo teisinių santykių prigimtis ir tikslai.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 34 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2813 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Darbo santykių su bendrovių vadovais ypatumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo santykių su bendrovių vadovais ypatumai. (2014 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-santykiu-su-bendroviu-vadovais-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 07:26
×