Darbo sauga burnos higienisto darbe


Burnos higienisto instrumentai. Burnos higienisto darbas. Burnos higienistu baigiamieji darbai. Burnos higienisto darbo priemones. Burnos higienisto darbo aplinka. Darbo sauga darbo vietoje. Higienisto instrumentai. Burnos higienos baigiamuju darbu temos. Burnos higienistu baigiamasis. Burnos higienisto darbo sauga.

Įvadas. Burnos higienisto individualios saugos priemonės. Patalpų mikroklimatas. Darbo vietos ergonominės sąlygos. Rentgeno spinduliai. Triukšmas. Dulkės ir aerozoliai. Naudota literatūra. Darbo tikslas: atskleisti darbo saugos principus burnos higienisto darbe. Darbo saugos tikslas – sudaryti žmogui saugias ir sveikas darbo sąlygas ir taip išsaugoti žmogaus sveikatą ir darbingumą per visą jo darbo laikotarpį.

Žmonių darbo sauga – tai teisinių, socialinių – ekonominių, techninių, higieninių ir organizacinių priemonių visuma.

žmonių sauga – tai kompleksinė socialinė bei techninė mokslo šaka, nagrinėjanti teisines saugaus darbo organizavimo normas, darbo sąlygų gerinimo būdus, gamybinio traumatizmo bei profesinių susirgimų profilaktikos klausimus, saugius technologinius procesus, apsaugą nuo elektros, darbo higienos, apsaugos nuo gaisrų, sprogimų bei avarijų klausimus. Betarpišką priežiūrą ir kontrolę atlieka valstybinė darbo inspekcija, turinti savo regioninius skyrius. Ši inspekcija įkurta 1993m. , reorganizavus darbų saugos departamentą. Kartu su valstybine darbo inspekcija įkurta technikos priežiūros tarnyba, užtikrinanti potencialiai pavojingų įrengimų ekskiekvieno burnos higienisto kabineto paciento organizmo skysčiai gali būti infekuoti. Būtina garantuoti saugią aplinką kitiems pacientams, personalui, gydytojui. Pagrindinis burnos higienisto personalo uždavinys – organizuoti ir palaikyti instrumentų ir įrangos priežiūrą juos sterilizuojant, dezinfekuojant, stengtis apsaugoti personalą ir pacientus nuo kryžminių infekcijų. Norint išvengti infekcijų, personalas turi dirbti nuosekliai, laikytis darbo taisyklių, naudotis individualiomis saugos priemonėmis. Burnos higienisto kabinetuose, klinikose būtina dėvėti darbo chalatus, uniformas, avėti avalynę, skirtą tik darbui burnos higienisto kabinete ar klinikoje. Kabinetuose, klinikose naudojamus darbo drabužius dėvėti kur nors kitur draudžiama, nes užkratą per juos galima atnešti į gydymo teritoriją. Parsinešus namo darbo aprangą, parsinešamas ir užkratas. Nerekomenduotina dėvėti chalatų ar kitos medicininės aprangos ant drabužių, su kuriais einama į lauką, nes taip galima pernešti infekcijas. Chalatai, uniformos turėtų būti lengvai valomos ir skalbiamos. Drabužiai turi būti uždari ties kaklu, rankovės ilgos, su rankogaliais, ant jų reikia užtempti vienkartines pirštines. Esant didesniam kiekiui kraujo, aerozolių, purslų, galima užsidėti plastikines plaunamas prijuostes.

Plaukai labai užteršiami, todėl reikėtų mūvėti kepuraites, barzdą ir ūsus pridengti kauke ar skydeliu. Kaukės gali būti pagamintos iš marlės, plastiko, popieriaus, stiklo ar sintetinio pluošto, tačiau tyrimais įrodyta, kad efektyviausios yra iš stiklo ar sintetinio pluošto pagamintos kaukės. Kaukė turi būti patogi ir pritaikyta prie veido. Ji dedama ant veido, kad uždengtų burną ir nosį nuo infekuotų dalelių, galinčių patekti personalui į burną ir nosį.

  • Microsoft Word 186 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (2040 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zydre
  • Darbo sauga burnos higienisto darbe
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo sauga burnos higienisto darbe. (2011 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-sauga-burnos-higienisto-darbe.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 07:05
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo