Darbo sauga ir profesinės ligos


Profesines ligos referatas. Darbu sauga profesines ligos. Profesiniu ligu salygu aprašymas darbo. Dss traumatizmas ir profesines ligos. Darbuotoju sauga referatas. Suvirinimo darbu sauga. Darbo su kompiuteriu profesinės ligos. Elektrosauga statyboje. Darbo sauga kursinis. Profesinės ligos jūroje.

Darbdavių ir darbuotojų pareigos saugos ir sveikatos srityje. Priešgaisrinės sauga. Degimo proceso esmė, degimo sąlygos. Būtiniausios gaisro gesinimo priemonės. Elektrosauga. Apsaugos nuo elektros priemonės. Potencialiai pavojingi įrenginiai ir pavojingi darbai. Profesinės ligos nustatymas.

Žmogaus sauga darbe – tai teisinių, socialinių, ekonominių, techninių, higieninių ir organizacinų priemonių sistema.

Saugos darbe tikslas – sudaryti žmogui saugias ir sveikas darbo salygas, kad issaugoti žmodarbdavys privalo laikytis saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų, sudaryti darbuotojui saugias ir sveikas darbo sąlygas, o darbuotojams – saugoti savo ir kitų sveikatą, saugiai dirbti, susipažinti su saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimais ir juos vykdyti pagal atliekamų darbų specifiką.

Darbdavys privalo instruktuoti darbuotojus ir mokyti juos saugiai dirbti, kontroliuoti, kaip jie laikosi saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų, aprūpinti darbuotojus saugiomis darbo priemonėmis, įrengimais, teikti medicinos paslaugas, sudaryti normalų darbo ir poilsio režimą, nustatyta tvarka apdrausti darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų darbe ir profesinių ligų, tvirtinti saugos ir sveikatos bei pareigines instrukcijas.

Darbuotojas privalo ne tik žinoti saugos ir sveikatos norminių teisės aktų reikalavimus ir vykdyti juos, bet ir dirbti su specialiais darbo drabužiais, avalyne, naudotis asmeninėmis ir kolektyvinėmis apsauginėmis priemonėmis, kai to reikalauja taisyklės, su kuriomis supažindintas pasirašytinai, imtis priemonių pašalinti priežastis, galinčias sukelti traumas, avarijas, arba apie tai nedelsiant informuoti darbdavį. Darbuotojas informuoja darbtiriant nelaimingus atsitikimus bei susirgimus darbe pastebėta, kad dažnai jie susiję su nukentėjusio žmogaus ir kitų žmonių rizika. Neteisingais sprendimais, klaidingais veiksmais pavojingoje situacijoje žmogaus psichikos ypatumai lemia tai, jog psichologinių priežasčių galima įžvelgti visose nelaimės stadijose.

Darbuotojų rizika ir atsargumas: rizika – tai reiškinys turintis dvejopą prasmę, riziką kaip situaciją ir rizika kaip veiksmas. Rizika kaip situacija apibūdinama taip: tai tikimybė, kad nepalankus įvykis atsitiks ar bus kažkokio konkretaus pokyčio pasekmė. Rizika kaip veiksmas apibūdinama taip: tai veiksmas siekiant pageidaujamo tikslo kai šis veiksmas siejasi su pavojų ar nesėkmių grėsme.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2859 žodžiai)
  • Universitetas
  • Juozapota
  • Darbo sauga ir profesinės ligos
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo sauga ir profesinės ligos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-sauga-ir-profesines-ligos.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 09:51
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo