Darbo sauga skaidrės


Darbo sauga. Darbuotojų sauga ir sveikata. Darbuotojų sauga ir sveikata – visos prevencinės priemonės. Kenksmingas veiksnys – rizikos veiksnys darbo aplinkoje. Paauglys – asmuo. Darbuotojų atstovas saugai ir sveikatai – įmonės darbuotojų kolektyvo susirinkime išrinktas darbuotojas. Darbdavys gali būti. Darbdavio įgaliotas asmuo darbuotojų saugai ir sveikatai – padalinio vadovas ar kitas administracijos pareigūnas. Darbdavio pareigos ir teisės. Darbdavio pareigos užtikrinant saugias darbo sąlygas. Tvirtinti darbuotojų saugos ir sveikatos instrukcijas bei pareigybių aprašymus. Darbdavio teisės užtikrinant saugias darbo sąlygas. Atleisti iš darbo, kai pažeidžiami saugaus darbo reikalavimai. Darbuotojo pareigos ir teisės. Darbuotojo pareigos darbų saugos srityje. Nedelsiant pranešti darbdaviui. Darbuotojo teisės darbų. Reikalauti, kad būtų atlyginta žala.

Paauglys – asmuo nuo 16 iki 18 metų; Jaunas asmuo – asmuo iki 18 metų; Darbuotojas yra fizinis asmuo, turintis darbinį teisnumą (teisę turėti darbo teises ir pareigas) ir veiksnumą (įgyja asmuo, sulaukęs šešiolika metų), dirbantis pagal darbo sutartį už atlyginimą.

Darbdavio pareigos užtikrinant saugias darbo sąlygas: 1. Organizuoti darbo vietų profesinės rizikos vertinimą; 2. Užtikrinti tinkamą darbo vietų įrengimą; 3. Rūpintis darbuotojų kolektyvinės ir individualios saugos priemonėmis; 4. Informuoti darbuotojus apie kenksmingas, pavojingas sąlygas darbo vietoje;.

Darbdavio teisės užtikrinant saugias darbo sąlygas: 1. Leisti įstatymus ir potvarkius, užtikrinačius darbuotojų saugą; 2. Reikalauti, kad darbuotojai rūpintųsi savo bei kitų darbuotojų sauga ir sveikata; 3. Skirti nuobaudas pažeidusiems saugaus darbo reikalavimus ( pastaba, papeikimas, atleidimas iš darbo);.

Darbuotojo pareigos darbų saugos srityje: 1. Vykdyti saugos ir sveikatos norminių aktų reikalavimus; 2. Tinkamai naudoti kolektyvines ir (ar) asmenines apsaugos priemones; 3. Eksploatuoti darbo priemones pagal nurodytus jų saugaus naudojimo reikalavimus; 4. Rūpintis savo ir nekenkti kitų darbuotojų saugai ir sveikatai;.

Nedelsiant pranešti darbdaviui, padalinio vadovui apie situaciją, kuri kelia pavojų darbuotojų saugai ir sveikatai; 5. Įmonėje nustatyta tvarka pasitikrinti sveikatą; 6. Vykdyti teisėtus darbdavio nurodymus....

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 12 KB
  • 2014 m.
  • 16 puslapių (572 žodžiai)
  • Ieva
  • Darbo sauga skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo sauga skaidrės. (2014 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-sauga-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 07:16
×