Darbo saugos reikalavimai įmonėje


Įvadas. Darbo saugos reikalavimai įmonėje. Darbo vietų ir jų įrengimo reikalavimai. Darbo priemonių reikalavimai darbo vietoje. Darbuotojų saugos ir sveikatos vidinė kontrolė įmonėje. Darbuotojų instruktavimas bei darbuotojų sveikatos patikrinimo reikalavimai. Darbuotojų instruktavimas. Darbuotojų privalomo sveikatos patikrinimo reikalavimai. Išvados. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Darbo problema. Kokie yra darbo saugos reikalavimai darbo vietoje?

Darbo objektas – darbo saugos reikalavimai.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbo saugos reikalavimus darbo vietoje.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti darbo saugos reikalavimus įmonėje.

Išanalizuoti darbuotojų instruktavimą bendrovėje.

Atskleisti įmonės darbuotojo privalomojo sveikatos patikrinimo reikalavimus.

Nustatant vidinę DSS būklės kontrolę įmonėje ir numatant priemones DSS gerinti, vadovaujamasi šiais bendraisiais rizikos vertinimo ir DSS užtikrinimo principais:

rizikos DSS vengimu, rizikos veiksnių ir jų poveikio mažinimo;

rizikos, kurios neįmanoma išvengti, galimo poveikio DSS įvertinimu;

pirmenybe kolektyvinių DSS priemonėms, o ne asmeninėms apsaugos priemonėms.

Vidinės DSS būklės kontrolės metu nustatyti DSS teisės aktų pažeidimai turi būti šalinami ir numatytos prevencijos priemonės turi būti įgyvendintos per nustatytą terminą. Jeigu vidinės DSS būklės kontrolės metu pastebėta, kad įmonės darbuotojas pažeidžia DSS teisės aktus, jam gali būti skiriama drausminės nuobaudos arba reikalavimų nesilaikantys darbuotojai nušalinami nuo darbo. Jei vidinės DSS kontrolės metu nustatomi sisteminiai pažeidimai, kurie kartojasi – tai laikoma aplaidžiu darbdavio įgaliotų asmenų ar darbuotojų darbu.

Darbdavys, vadovaudamasis darbuotojų saugos ir sveikatos (toliau – DSS) teisės aktų reikalavimais, negali reikalauti, kad darbuotojas pradėtų darbą įmonėje, jeigu jis neinstruktuotas saugiai dirbti. Darbdavys privalo užtikrinti, kad jo įmonėje būtų parengtos reikiamos instrukcijos, kad darbuotojai būtų laiku instruktuojami apie visus su jų veikla susijusius pavojus ir rizikas, apsaugos bei prevencijos priemones tiek visos įmonės, tiek konkrečio darbo vietos atžvilgiu.

Instrukcijas tvirtina ir darbuotojų instruktavimo tvarką nustato darbdavys savo įsakymu. Darbdavio patvirtinta instrukcija yra įmonės norminis dokumentas, kurių laikymasis užtikrina, kad nebus padaryta žala paties darbuotojo ir kitų darbuotojų saugai ir sveikaitai.

Instrukcijoje pateikiami nurodymai ir reikalavimai turi būti pritaikyti konkrečiai įmonės darbo vietai, darbui ar gamybos procesui. Instrukcijų tekstas turi būti aiškus, nurodymai ir reikalavimai trumpi, konkretūs, be nuorodų į kitus teisės aktus. Instrukcijos turi būti parengtos lietuviu kalba arba darbuotojui suprantama kalba.

Įmonėje parengtoje instrukcijoje turi būti pateikiama tokia informacija:

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1953 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Darbo saugos reikalavimai įmonėje
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo saugos reikalavimai įmonėje. (2016 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-saugos-reikalavimai-imoneje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 13:16
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo