Darbo saugos špera


Darbuotojų saugos ir sveikatos teisiniai pagrindai. Darbu sauga spera. Darbuotoju saugos teisiniai pagrindai. Darbu saugos struktura. Skaidres apie darbo sauga. Zmogaus sauga elektros srovės nutekėjimas į žemę. Sauga ir sveikata darbe-anotacija. Administravimo sudėtinės dalys funkcijos. Darbo ir civilinė sauga egzaminas. Darbu saugos struktura sudaro.

Žmonių saugos kursas, sudėtinės dalys. Darbų saugos valdymo sistema lietuvoje. Atsakomybe už darbų saugos normų pažeidimus. Darbų saugos kontrolė. Darbdavių pareigos ir atsakomybė darbų saugos srityje. Medicininis dirbančiųjų tikrinimas, profesinė atranka. Nelaimingi atsitikimai, jų rūšys, ištyrimo metodika. Saugos mokymas įmonėje, žinių tikrinimas, dokumentacija. Traumatizmo rodikliai. Elektrinės traumos. Kintamos ir nuolatinės srovės poveikis žmogui. Pirmoji pag. Nukentėjus nuo el. Sr. El. Sr. Nutekėjimas į žemę. Prisilietimo įtampa. Žingsnio įtampa. El izoliacija, jos normavimas. Periodinė ir nuolatinė izoliacijos kontrolė. Pagrindiniai apsaugos nuo el būdai. Įžeminimas. Civilinės saugos valdymas Lietuvoje

Žm. Saugos kursas, sudėtinės dalys. Ergonomika - tai mokslas nagrinėjantis žm-mašinų darbo aplinkos sąveikos problemas. Pagr. Ergonomikos principas - darbo aplinką pritaikyti prie žm. , prie jo psichofiziologinių savybių ir apribojimų. Darbuotojų sauga ir sveikata – tai visos prevencinės priemonės, skirtos darbuotojų darbingumui, sveikatai ir gyvybei darbe išsaugoti, kurios naudojamos ar planuojamos visose įm. Veiklos etapuose, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo profesinės rizikos arba kad ji būtų kiek įmanoma sumažinta. Profesinė rizika – traumos ar kitokio darbuotojo sveikatos pakenkimo galimybė dėl kenksmingo ir pavojingo darbo aplinkos veiksnio poveikio. Rizikosdydis=pavojus*traumos ar kitokio sveikatos pakenkimo tikimybė*pasekmės. Kenksmingas veiksnys - rizikos veiksnys darbo aplinkoje, kuris veikdamas darbuotojo organizmą gali sukelti ligą ar profesinę ligą ir kurio poveikis gali būti pavojingas gyvybei. Pavojingas veiksnys - darbo aplinkoje esantis rizikos veiksnys, dėl kurio darbuotojas gali patirti ūmių sveikatos sutrikimų ar mirti. Potencialiai pavojingas įrenginys - didesnio pavojingumo darbo priemonė, kurią naudojant darbe pavojus saugai ir sveikatai dėl joje sukauptos energijos,vykstančių procesų yra didesnis negu kitų darbo priemonių ir kuriai nustatoma privalomoji priežiūra. Tikslas - darbuotojo darbingumas, sveikata ir gyvybė. Objektas-darbo vieta. Darbo vieta-vieta, kurioje asmuo dirba darbo sutartyje sulygtą darbą arba atlieka viešojo administravimo funkcijas. Žm. Saugos modulio sudėtinės dalys: 1) organizaciniai - teisiniai pagrindai; 2) darbo higiena ir sanitarija; 3) saugi technika (apsauga nuo elektros); 4) priešgaisrinė sauga; 5)žm. Sauga ekstremaliose situacijose.

Darbų saugos valdymo sistema lt. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžios: technikos priežiūros tarnyba, valstybinė darbo inspekcija, sveikatos apsaugos ministerija. Pastarajai pavaldžios valstybinis visuomenis sveikatos centras, higienos institutas, lr saugos ir sveikatos darbe komisija, saugos ir sveikatos darbe fondas. Darbo saugos struktūros apygardose ir apskrityse: technikos priežiūros tarnybos padariniai apygardose, visuomenės sveikatos centrai apskrityse, teritoriniai vdi skyriai ir apskričių teritorinės darbo saugos komisijos. Darbo saugos struktūros įmonėje susideda: iš darbo saugos tarnybos ir komiteto. Darbo saugos tarnybai priklauso darbuotojų saugos tarnyba ir darbo medicinos tarnyba. Darbo saugos komitetas susideda iš darbdavio atstovų ir darbuotoju atstovų.

  • Microsoft Word 66 KB
  • 2010 m.
  • 4 puslapiai (10848 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kęstas
  • Darbo saugos špera
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo saugos špera. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-saugos-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 20:10
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo