Darbo stotys ir terminalai


Referatas terminalai. Transporto terminalai. Terminalu serveris. Kam reikalinga kompiuterio darbo grupes. Klientas serveris. Sistema klientas/serveris.

Darbo stotys (serveriai) ir terminalai. Serveriai. Sistema klientas/serveris. Serverių naudojimas. Kam reikalingas ftp? Darbo stotys. Literatūra. Serveris yra kompiuterių tinklo darbo grupes centrinis vienetas, kuris teikia darbo stotims (vartotojams) reikiamus patarnavimus. Tokias patarnavimais gali būti duomenų failų įrašymas, spausdintuvo resursų paskirstymas, centralizuotų taikomųjų programų, kuriomis naudojasi darbo stotys, laikymas ir t. T. 1981 metais IBM PC atsiradimas padarė kompiuterį įprastu reiškiniu ofise. Tekstų apdorojimo programos, darbai su lentelėm ir daug kitokių darbų, kuriuos galima atlikti kompiuterių pagalba, pateisindavo tokių mašinų naudojimą. Be to, buvo pakankamai natūralu sujungti kompiuterius į tinklą, kad vartotojai galėtų bendrauti elektroniniu paštu ir dirbti su bendrais resursais tokiais, kaip spausdintuvai ir diskai. Iš pradžių serveriai buvo sukurti spausdinimo valdymui ir priėjimui prie failų. Tai buvo spausdinimo serveriai ir failų serveriai, pvz.: atsakydamas į kliento užklausą dėl konkretaus failo priėjimo failų serveris persiunčia šį failą per tinklą į kliento kompiuterį. Šiandien daugumą serverių sudaro duomenų bazės serveriai - programos, kurios paleidžiamos per serverį ir aptarnauja klientų priėjimą prie duomenų bazės.

Sistema klientas/serveris - lokatinkle esantys kompiuteriai skirstomi į klientus ir serverius. Kompiuteriai, kuriuose yra vykdoma kliento programa pasinaudoti kokia nors paslauga, vadinami kompiuteriais klientais. Pavyzdžiui, kompiuteryje vykdoma internet explorer ar netscape communicator programa naudojama pasaulinio voratinklio tinklapiams persisiųsti ir skaityti. Kompiuteriai, kuriuose vykdoma serverio programa teikianti paslaugas, vadinami kompiuteriais serveriais. Kompiuteriai klientai sudaro didžiąją dalį visų tinkle esančių kompiuterių. Kompiuteryje kliente gali būti daugiau nei viena kliento psiekimas apriboti, abonentų sudėtinių sistemų kiekį lokaliniame tinkle ir suteikti vartotojams galimybę turėti savo dispozicijoje palyginus nesudėtingus pc, atvedė prie porų klientas/serveris atsiradimo. Pirmas iš jų vartoja, o antras teikia serviso paslaugas.

Lokalus tinklas - tai toks tinklas, kuriame visi kompiuteriai yra netoli vienas kito ir fiziškai surišti kažkokiu kabeliu.

Serveris (server) - informacinio tinklo objektas, suteikiantis servisą kitiems objektams pagal jų paklausimus.

Serveris atliekamas savarankiško taikomojo proceso pavidale, arba kaip dalis bendro taikomojo proceso. Serveris įsikuria vienoje sistemoje arba abonentinių sistemų grupėje, kurie įeina į teritorinį arba lokalinį tinklą. Serveris dirba pagal klientų uždavinius ir valdo uždavinių atlikimą. Po kiekvieno uždavinio atlikimo serveris siunčia gautus rezultatus klientui, kuris pasiuntė šį uždavinį.

Klientas (client) - informacinio tinklo objektas, naudojantis servisą, kuris suteikiamas kitais objektais.

Servisas architektūroje klientas/serveris aprašomas taikomųjų programų pagalba,kuriomis vadovaujantis atliekami įvairūs taikomieji procesai. Procesas, kuris iššaukia servisą apibrėžtinių operacijų pagalba, vadinasi klientu. Informacinio tinklo klientu gali būti programa arba vartotojas. Klientas, funkcionuojantis didelio našumo sistemoje ir atliekantis didelį uždavinių rinkinį vadinamas superklientu.

Tinklas (information network) - jo pagrindinė paskirtis yra duomenų apdorojimas, saugojimas ir perdavimas.

Sistema klientas/serveris turi tris komponentus, atliekančius konkretų darbą: duomenų bazės serveris, klientinis priedas ir tinklas.

Klientinis priedas ( išorinis interfeisas ) - tai sistemos dalis,kurią vartotojas naudoja sąveikai su duomenimis. Klientiniai priedai gali būti visų formų ir dydžių , pvz. : pagrindiniu klientiniu priedu pardavimų skyriuje gali būti užsakymo įvedimo priedas.

  • Microsoft Word 46 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (2669 žodžiai)
  • Viktoras
  • Darbo stotys ir terminalai
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo stotys ir terminalai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-stotys-ir-terminalai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 01:40
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo