Darbo sutarčių rūšys referatas


Įvadas. Darbo sutarčių rūšys (DK XII skyrius, antras skirsnis). Neterminuota darbo sutartis. Terminuota darbo sutartis (DK 109 straipsnis). Sezoninė darbo sutartis (DK 112 straipsnis). Trumpalaikė darbo sutartis (DK 113 str. ). Papildomas darbas ir antraeilės pareigos (DK 114 str. ). Nuotolinio darbo sutartis (DK 115 str. ). Kitų darbo sutarties rūšių ypatumai (DK 117 str. ). Išvados. Naudota literatūra.

Teisė į darbą, kaip darbo teisinio santykio elementas, yra viena iš pagrindinių darbuotojų darbo teisių. Lietuvoje pagrindinė teisės į darbą realizavimo priemonė yra tarp darbdavio ir darbuotojo sudaroma darbo sutartis. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai ir kad nebud tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkins savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų. Pasaulinės ekonomikos pokyčiai nepralenkę ir Lietuvos, didėjanti konkurencinė kovą tarp darbdavių beieškant kvalifikuotos darbo jėgos ir nažėjantis darbuotojų užimtumas, atnešė į darbo pasaulį naujovių, pasireiškiančių teisinių darbo santykių ir civilinių teisinių santykių sąveika. Taip pat įsigaliojęs naujo leidimo Darbo kodeksas (2010 m. rugpjūčio 1 d.) su pakeitimais ir papildymais įnešė naujovių ir į darbo sutarčių sritį.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1511 žodžiai)
  • Universitetas
  • Evelina
  • Darbo sutarčių rūšys referatas
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbo sutarčių rūšys referatas. (2013 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-sutarciu-rusys-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:16
×