Darbo teisė Darbo ir poilsio laikas


Įvadas. Darbo laikas, rūšys, režimas, apskaita ir lankstus darbo laikas. Darbo laikas. Darbo rūšys. Darbo laiko režimas ir apskaita. Lankstus darbo laikas. Darbo poilsio laikas, jo rūšys ir kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Darbo poilsio laikas. Kasmetinės atostogos ir jų suteikimo tvarka. Darbo laiko ir poilsio svarba. Išvada. Informacijos šaltiniai.

Šiame darbe noriu apžvelgti darbo ir poilsio laiką. Darbo laikas, tai laikas, per kurį darbuotojas privalo dirbti jam pavestą darbą, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai. Platesne prasme, tai laikas, kurį (yra arba turi būti) dirbamas darbas, taip pat jam priskiriamas laikas. Lietuvos darbo teisėje - laikas, kurį darbuotojas privalo dirbti jam pavestą darbą, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai (LR darbo kodeksas, 142 str.). Darbo laikas yra skaičiuojamas, vedama speciali jo apskaita. Gali būti įprastinė arba suminė (kai dėl techninių gamybos sąlygų negalima laikytis konkrečiai darbuotojų kategorijai nustatytos kasdieninės ar kas savaitinės darbo trukmės). Poilsio laikas, tai laisvas nuo darbo laikas, kurį darbuotojas gali naudoti savo nuožiūra. Jis gali būti reglamentuotas įstatymu, kolektyvine ar darbo sutartimi (LR darbo kodeksas, 156 str.). Darbas ir poilsis dvi priešingybės, bet neatsiejamos nuo darbo sutarties subjektų šalių (darbdavio ir darbuotojo).

Darbo tikslas. Detaliai išanalizuoti kas yra tas darbo ir poilsio laikas.

Darbo uždaviniai:

1. Apžvelgti darbo laiko sąvoką, rūšis, režimą, apskaitą bei lankstų darbo laiką.

2. Pristatyti darbo poilsio sąvoką, rūšis ir kasmetinių atostogų suteikimo tvarką.

3. Supažindinti su darbo laiko ir poilsio svarba.

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 45 KB
  • 2014 m.
  • 19 puslapių (4570 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Darbo teisė Darbo ir poilsio laikas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo teisė Darbo ir poilsio laikas. (2014 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-teise-darbo-ir-poilsio-laikas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 15:17
×