Darbo teisės bylų apibendrinimas


Monika Stanytė. Darbo teisės bylos.

Šis priimtas teismo sprendimas tarsi primena , kad darbuotojai turi vykdyti darbo sutartyje nurodytus įsipareigojojimus , kad aplaidumas , savivalė ar pareigų nevykdymas – tiesus kelias į teismą , kurio sprendimas ne visada palankus darbuotojui. Teismas atsižvelgia ne tik į ieškovo, bet ir į atsakovo argumentus. Vertinant darbdavio paskirtos nuobaudos pagrįstumą, turi būti atsižvelgiama ir į tai, kad darbdavys gali netekti pasitikėjimo šiurkščiai darbo tvarką pažeidusiu darbuotoju, jo sugebėjimu ateityje tinkamai atlikti savo darbo pareigas, ko pasekoje įmonė gali patirti finansinę ar prestižinę žalą.

Asmenys , turintys darbo santykius su darbdaviais turėtų būti susipažinę su darbo kodeksu. Konflikto atveju DK patartina paanalizuoti detaliau. Ieškovė ne vieną kartą pažeidė darbo drausmę ir aplaidžiai vykdė savo pareigas (136 straipsnis 1 dalis), kuriuo remdamasis Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė sprendimą. Šiuo atveju ieškovė nebuvo susipažinusi su DK 296 straipsniu (darbuotojas gali kreiptis į darbo ginčų komisiją per tris mėnesius nuo tos dienos , kai sužinojo ar turėjo sužinoti, kad pažeistos jo teisės). Jei ieškovė būtų kreipusis į komisiją , gal ši byla būtų nepasiekusi Lietuvos Aukščiausiojo Teismo.

Teismo sprendimo tikslas yra ne tik išspręsti ginčą suteikiant bylos šalims teisinį tikrumą, bet ir formuoti socialinę darną, kuri padėtų užkirsti kelią panašių ginčų atsiradimui, kad netekęs darbo ar esant priverstinėms pravaikštoms, kiekvienas LR pilietis jaustųsi saugus, žinodamas, kad jam priklauso tam tikros išmokos , kurias garantuoja LR įstatymai.

Šis teismo sprendimas buvo palankus ieškovei. Kartais darbdaviai, ypač tuo atveju, kai įmonė bankrutuoja ir darbuotojai jiems nebereikalingi vengia sumokėti išmokas, kurios priklauso darbuotojui, arba stengiasi jas sumažinti. Atsižvelgdamas į 140 straipsnio 1 dalies 5 punktą teismas nustatė kokio dydžio išmokos turi būti išmokėtos ieškovei.

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (2668 žodžiai)
  • Kolegija
  • Monika
  • Darbo teisės bylų apibendrinimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Darbo teisės bylų apibendrinimas. (2015 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-teises-bylu-apibendrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 08:46
×