Darbo teisės samprata


Darbo teises saltiniu hierarchija. Darbo teise samprata. Darbo teises principai konspektas.

Darbo teisės samprata; principai; šaltiniai. Įvadas. Darbo teisės sąvoka. Darbo teisės objektas. Darbo teisės principai. Darbo teisės šaltiniai. Darbo teisės šaltinių hierarchija. Darbo teisės šaltinių ypatybės. Lokalieji norminiai aktai. Darbo teisės vienovė ir diferencijacija. Literatūra.

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje – nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, atostogas, teisingą apmokėjimą ir pan. – griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises. Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Medžiagos apie šią darbo teisės šaką yra pakankamai. Tačiau, kas yra ta pati darbo teisė, kaip ją suprantame, kokie jos šaltiniai ir principai, mažai kas žino. Galbūt to nežinojimo viena iš priežasčių yra tai, jog literatūra šia tema iš tikro gan skurdoka. Šiame rašte darbo teisė aptariama, charakterizuojama remiantis V. Tiažkijaus ir bendraautorių išleistos knygos “Darbo teisė” nuostatomis.

  • Teisė Konspektas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (2394 žodžiai)
  • Rolka
  • Darbo teisės samprata
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo teisės samprata. (2012 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-teises-samprata.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 11:24
×