Darbo užmokesčio apskaita kursinis darbas


Įvadas. Darbo užmokesčio sąvokos interpretacija. Darbo užmokesčio funkcijos. Darbo užmokesčio apskaita. Darbo užmokesčio apskaitos formos. Darbo užmokesčio organizavimo modeliai. Darbo laiko apskaita. Darbo užmokesčio mokėjimas. Gyventojų pajamų mokestis. Valstybinio socialinio draudimo (VSD) įmokos. Atostogos. Ligos pašalpa darbuotojui. Įmonės „Kaimietis“ darbo užmokesčio apskaita. Įmonės kaimietis apžvalga. Įmonės „Kaimietis“ darbuotojų atlyginimų duomenys. Įmonės „Kaimietis“ darbuotojų darbo užmokesčio skaičiavimas. Darbo užmokesčio paskirstymo žurnalas.


Ne paslaptis, jog kompanijos sėkmė visų pirma priklauso nuo darbuotojų, dirbančių kompanijoje. Geri, motyvuoti, rezultatų siekiantis ir didelę pridėtinę vertę kuriantys darbuotojai nori dirbti didelėje, gerą vardą turinčioje kompanijoje. Esminis dalykas, lemiantis kompanijos pasirinkimą, darbuotojo atžvilgiu yra darbo užmokestis. Darbo apmokėjimo vaidmuo svarbus ne tik motyvuojant darbuotojus efektyviai ir kokybiškai dirbti, bet ir užtikrinant jų gerovę. Darbo užmokestis, apibūdinamas kaip piniginė forma išreikštas pajamų šaltinis išmokamas darbuotojams už jų darbo jėgos, kaip gamybos veiksnio panaudojimą. Atlyginimas už darbą tiesiogiai veikia jos darbuotojų padėtį visuomenėje bei pripažinimą. Todėl darbo užmokestis turi būti ne tik teisingas, bet ir motyvuojantis. Paprastai darbas yra traktuojamas kaip asmens atliekama veikla ne jo paties namuose, už kurią yra mokamas užmokestis. Galima sakyti, jog žmogui darbo užmokestis rūpės vis labiau, jei pastarasis sudarys vis didesnę žmogaus gaunamų pajamų dalį. Teisinga, sąžininga ir skaidri darbo užmokesčio apskaita yra kiekvienos įmonės ar organizacijos pareiga. Toliau darbe išanalizuosiu darbo užmokesčio apskaitos aspektus įmonėje X

Atstatomoji funkcija. Sunaudotos darbo jėgos atstatyme darbo užmokestis vaidina esminį vaidmenį. Pats dirbantysis iš savo darbo užmokesčio turi padengti dalį savo poreikių. Pajamos turi padengti paprasto, nesudėtingo darbo atlikimo kaštus ir užtikrinti pragyvenimą.

Šie modeliai glaudžiai susiję tarpusavyje, pavieniai jų elementai susipina vieni su kitais, todėl jie gali būti išskiriami tik sąlyginai. Kaip bebūtų jie turi išskirtinių bruožų, kurie leidžia išskirti šiuos modelius. Amerikietiškam darbo apmokėjimo modeliui būdingas griežtas darbo identifikavimas. Tiksliai apibrėžiamas atliekamas darbas, darbuotojo gebėjimai jį atlikti, darbo stažas bei asmeninių savybių reikalavimai. Jam priskiriama fiksuoto priedo vienetinio darbo apmokėjimo atmaina, ši sistema skatina darbuotojus didinti darbo apimtis, nes už kiekvieną papildomą pvz. pagamintą vienetą yra mokamas priedas. Japoniškame darbo apmokėjimo modelyje darbo užmokestis nustatomas remiantis darbuotojo anketiniais duomenimis. Tai reiškia, jog darbdaviui svarbus darbuotojo amžius, lytis, išsilavinimas, darbo stažas ir t.t. Skirtingai nuo amerikietiškojo modelio, Japonijoje darbdavys vertina ne tiek darbo turinys ir kvalifikacija, kiek jo amžius ir darbo stažas. Tokie vertinimo kriterijai yra Japonų kultūros bruožas. Vakarų Europos darbo apmokėjimo modelis yra tarpinis tarp prieš tai išvardintų dviejų. Svarbiausias darbo užmokesčio vertinimo kriterijus yra profesinis pasirengimas ir kvalifikacija. Atsižvelgiant į tai formuojama darbuotojo karjeros strategija.

Oficialiai pagal darbo sutartį dirbantys darbuotojai turi teisę į atostogas, kurios yra skirstomos į:

Teisę gauti ligos, neštumo ir gimdymo atostogų turi asmenys, jeigu jie:

tampa laikinai nedarbingi, reikia slaugyti šeimos narį, jeigu gydytojo nurodymu tai būtina;

Įmonė „Kaimietis“ savo veiklą pradėjo dar gūdžiaisiais 2004-aisiais metais. Jos veiklos sritis – miško priežiūros darbai. Įmonėje registruoti 5 pagal darbo sutartį dirbantys darbuotojai. Įmonė naudoja mėnesinę darbo užmokesčio mokėjimo sistemą. Vienas kaimiečių taip pat yra ir įmonės direktorius, jis uždirba daugiausiai – 700 eurų. Likusieji dirba už minimumą (LR Vyriausybės nutarimu Nuo 2015 m. liepos 1 d. minimalioji mėnesinė alga didinama iki 325 eurų). Atlyginimai darbuotojam mokami gale mėnesio į nurodyta banko sąskaitą. įmonės apskaita organizuojama vadovaujantis LR Buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymu, LR įmonių finansinės atskaitomybės įstatymu, verslo apskaitos standartais, bei kitais galiojančiais norminiais dokumentais. Kadangi įmonė maža nėra poreikio samdyti buhalterės, todėl buhalterija tvarko UAB „Popierinis berniukas“, kuriai atsiskaitoma naudojant vienetinę darbo užmokesčio sistemą.

  • Microsoft Word 111 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (4106 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vykintas
  • Darbo užmokesčio apskaita kursinis darbas
    9 - 2 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio apskaita kursinis darbas. (2016 m. Lapkričio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-apskaita-kursinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 18:14
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo