Darbo užmokesčio apskaita, principai, modeliai


Darbo apmokejimo apskaita. Darbo uzmokescio saskaitu korespondencija. Darbo uzmokescio apskaita imoneje. Darbo uzmokescio apskaita kursinis. Darbo apmokejimo apskaitos organizavimas. Darbo uzmokescio apskaitos dokumentai. Darbo uzmokescio apskaitos principai. Darbo uzmokescio saskaitu korespondencijos. Pagrindinis darbo uzmokestis. Modelio atlyginimas.

Įvadas. Darbo užmokesčio sąvoka ir struktūra. Darbo įstatymai ir jų reglamentuojami santykiai. Darbo laiko apskaita. Darbo užmokesčio apskaita. Pagrindiniai darbo užmokesčio organizavimo principai, modeliai. Darbo užmokesčio skaičiavimo taisyklės. Darbo užmokesčio apskaičiavimo formos. Mokėjimas už darbą. Gyventojų pajamų mokestis. Įmokos socialiniam draudimui. Kiti išskaitymai iš darbo užmokesčio. Atostogos. Ligos pašalpa. Uždarosios akcinės bendrovės „paloma“charakteristika. Darbo užmokesčio apskaita uab „paloma “. Uab „paloma“ darbo užmokesčio apskaita. Gyventojų pajamų mokesčio deklaracija. Teikiamos formos valstybinio socialinio draudimo fondui. Sąskaitų korespondencija išvados.

Rinkos sąlygomis žmogaus darbo jėga yra perkama ir parduodama. Nusipirkęs darbo jėgą, kapitalo savininkas naudoja ją ūkinėje veikloje ir už tai moka samdomajam darbuotojui darbo užmokestį. Labai svarbu, kad įmonėse būtų sudarytos visos galimybės kuo racionaliau naudoti darbo išteklius, siekiant geriausių darbo rodiklių. Tačiau praktika rodo, kad kai kurios įmonės, blogai organizuodamos darbą ir nepakankamai panaudodamos darbo išteklius patiria daug nenumatytų nuostolių. Todėl labai svarbu tinkamai tvarkyti darbo rodiklių apskaitą ir nuolat analizuoti, kaip šie rodarbo užmokestis - darbo įvertinimas pinigais, kurį sudaro pareiginė alga, priemokos, priedai ir premijos.

Kadangi dauguma įmonių turi samdomų, tai darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių apskaitos klausimai yra ypač aktualūs. Todėl aptarsime pagrindinius teisės aktų reikalavimus.

Pagrindiniai teisiniai reikalavimai visiems darbuotojo ir darbdavio santykiams išdėstyti lr darbo kodekse.

Darbo kodeksas įpareigoja darbdavius užtikrinti normalias darbo sąlygas, kad darbuotojas galėtų atlikti jam priklausančias funkcijas, pareigas, įvykdyti n antrajame skyriuje - tyrimas. Jame išanalizuosime darbo užmokesčio apskaitą UAB darbo apmokėjimas yra ekonominė ir teisinė kategorija. Teisinių santykių plotmėje vartojamos įvairios sąvokos – darbo užmokestis , darbo apmokėjimas , atlyginimas , todėl tikslingiausia būtų aptarti pačią sąvoką.

darbo užmokestis gali būti suprantamas kaip atlyginimas, išmokamas darbuotojui už jo darbo jėgos (ne tik fizine prasme) panaudojimą.

Darbo užmokestis kaip ekonominė kategorija kartais traktuojama labai plačiai ir apima ne tik asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis, bet ir laisvų profesijų atstovų, individualių įmonininkų, dirbančių pagal civilinės teisės sutartis, apmokėjimą už jų darbą ar atliktas paslaugas. Kalbama apie susitarimus dėl tiesioginio darbo naudojimo – dirbamo darbo ar atliekamų paslaugų (pavedimai, rangos sutartys, teisinių paslaugų sutartys ir kt. ).

Darbo užmokestis - tai atlyginimas už darbą, kuris apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius (priedai, premijos ir pan. ).

Darbuotojui darbo užmokestis – pagrindinis pragyvenimo šaltinis, pagrindinė jo pajamų dalis, išlikimo ir savo bei jo šeimos materialinės padėties pagerinimo priemonė. Kuo didesnę darbuotojo pajamų dalį sudaro darbo užmokestis, tuo žmogus skiria jam didesnę reikšmę.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2011 m.
  • 32 puslapiai (6492 žodžiai)
  • Universitetas
  • Alina
  • Darbo užmokesčio apskaita, principai, modeliai
    9.7 - 3 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio apskaita, principai, modeliai. (2011 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-apskaita-principai-modeliai.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 20:23
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo