Darbo užmokesčio auditas


Įvadas. Darbo užmokesčio audito objektas. Darbo užmokestis. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Darbo užmokesčio audito tikslas ir uždaviniai. Audito įrodymų rinkimas. Vertinimas. Darbo užmokesčio kontrolės procedūros pavydžiai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Skirtingose įmonėse, įstaigose yra atliekami auditai, kurių pagalba išsiaiškinama, ar nėra pažeidimų ir piktnaudžiavimų įmonės finansinėse ataskaitose. Finansinių ataskaitų audito metu patikrinamos visos ataskaitos susijusios su įmonės finansais: paskolos, pirkimai, pardavimai ir t.t. Šio tyrimo ir vertinimo metu nustatoma teisinga audituojamo subjekto būklė ir patikrinama, ar ataskaitos sudarytos remiantis bendraisiais apskaitos principais.

Šiame darbe aptarsime darbo užmokesčio auditą, kaip yra atliekamas, nustatysime tikslus, uždavinius. Plačiau aptarsime audito atlikimo procesą, pateiksime pavyzdžių, ką tiksliai reikia patikrinti ir apžvelgti, kad pastebėti klaidas ir pateikti išsamią išvadą.

Tyrimo objektas: Darbo užmokesčio auditas.

Darbo tikslas: Aptarti ir išanalizuoti darbo užmokesčio audito vykdymo procedūrą.

Tyrimo metodika: Atliekant darbo užmokesčio audito analizę nagrinėjama įvairi literatūrą, pasitelkiama vidaus kontrolės gairėmis ir Tarptautiniais audito standartais.

Darbo užmokestis gali būti skirstomas pagal formas:

Darbdavys iš priskaityto darbuotojams darbo užmokesčio išskaito 3 proc. socialinio draudimo įmokų ir 6 proc. sveikatos draudimo įmokų, taip pat papildomai nuo priskaityto darbo užmokesčio skaičiuoja ir moka 30,98 proc. socialinio draudimo įmokų (kai kurioms įmonėms šis tarifas yra 31,7 proc., 31,22 proc. arba 32,60 proc. priklausomai nuo įmonėse įvykusių ir pripažintų draudiminiais įvykiais, sunkių ar mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičiaus). Socialinio draudimo įmokos skaičiuojamos nuo kiekvienam apdraustajam apskaičiuoto atlyginimo už darbą, įskaitant ir NPD bei PNPD, bet nuo ne mažesnės kaip kiekvieno kalendorinio mėnesio minimali mėnesinė alga sumos. Jei pagal įstatymus darbuotojas dirba ne visą darbo laiką, įmokos skaičiuojamos nuo atlyginimo už darbą, bet ne mažesnį kaip minimalus darbo užmokestis, perskaičiuotas proporcingai dirbtam laikui.

Pradėjus darbo užmokesčio auditą tikslinga išsikelti darbo užmokesčio kontrolės tikslus, kurie padėtų išsamiau atlikti darbą, susirinkti reikiamus dokumentus ir informaciją. Rekomendacinėse vidaus kontrolės vertinimo gairėse yra pateikti pagrindiniai darbo užmokesčio kontrolės procedūros tikslai, tai būtų:

Pradedant darbo užmokesčio srities auditą būtina susirinkti reikalingus dokumentus, kurie leistų patikrinti darbo užmokesčio apskaičiavimus, išmokėjimus. Svarbiausi dokumentai padedantis atskleisti trūkumus yra apie išdirbį, darbo laiką ir darbo užmokesčio apskaičiavimą, išmokėjimą. Surinkta ir patikrinta informacija leidžia susidaryti nuomonę apie įmonėje mokamus atlyginimus ir jiems naudojamas išlaidas, ir ar nėra jokių pažeidimų. Turint nuomonę toliau galima laikytis nusistatytų darbo kontrolės tikslų, kurie leistų atskleisti išsamesnius pažeidimus, ar darbuotojui mokamas atlyginimas tik už atliktus darbus. Patikrinami dokumentai įrodantys darbuotojų atliktą darbą, taip nustatoma ar nėra išmokėtas atlyginimas už neatliktus darbus, ar savavališkai priskaitytų sumų. Patikrinama ar atlyginimai mokamai įmonėje dirbantiems darbuotojams, ar nėra išgalvotų pavardžių. Darbo užmokesčio apskaičiavimo žiniaraščiai, asmeninės banko sąskaitos, algalapiai leidžia nustatyti pažeidimus apskaičiuojant ar išmokant darbo užmokestį darbuotojams.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2205 žodžiai)
  • Universitetas
  • Austi
  • Darbo užmokesčio auditas
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio auditas. (2016 m. Vasario 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:50
×