Darbo užmokesčio kitimas Lietuvoje


Įvadas. Darbo aktualumas – Apmokėjimas už darbą visada buvo aktuali ekonominė ir teisinė problema. Pagal darbuotojų skaičių visose išvardintose darbo pobūdžio veiklose. Remiantis grandininiais rodikliais. Išvados. Atlikus darbo užmokesčio dydį įtakojančių veiksnių analizę Lietuvoje. Remiantis baziniais apskaičiuotais darbo užmokesčio rodikliais.


Pagal darbuotojų skaičių visose išvardintose darbo pobūdžio veiklose, lyginant bazinių rodiklių 2016m. su 2012m., matome, kad 2016m. visose srityse darbo užmokestis yra padidėjęs. Ryškiausias padidėjimas, lyginant 2012m. su 2016m., matomas apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos srityje (net 0,6%). Apie 0,4% užmokestis padidėjo šiose srityse: administracinė ir aptarnavimo veikla; meninė, pramoginė ir poilsio organizavimo veikla; kita aptarnavimo veikla. Kitose srityse užmokesčio dydis pasiekė apie 0,2-0,3%.

1. Atlikus darbo užmokesčio dydį įtakojančių veiksnių analizę Lietuvoje, galima teigti, kad veiksniai, turintys įtakos darbuotojų darbo užmokesčiui, ekonominėje literatūroje skirstomi skirtingai. Bet apibendrintai juos galima suskirstyti į išorinius (darbo rinkos sąlygos, gyvenimo lygis, regiono darbo užmokesčio lygis, kolektyvinės sutartys, įstatymai) ir vidinius (konkretaus darbo vertė, reliatyvi darbuotojo vertė, darbdavio išgalės mokėti atlyginimą); 2. Didžiausią įtaką darbo užmokesčio dydžiui daro išoriniai veiksniai, nes darbdaviai priversti derintis prie ekonomikos sąlygų, rinkos pokyčių, laikytis įstatymų, kurie apibrėžia apmokėjimo sąlygas.

Remiantis baziniais apskaičiuotais darbo užmokesčio rodikliais, 2016m. didžiausias pasiektas procentas buvo apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų veiklos srityje.

  • MS PowerPoint 105 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (502 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agn
  • Darbo užmokesčio kitimas Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio kitimas Lietuvoje . (2018 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-kitimas-lietuvoje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 09:10
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo