Darbo užmokesčio skaičiavimas


Atlyginimo skaiciavimas. Darbo užmokesčio skaičiavimo metodika. Vidutinio darbo užmokesčio skaičiavimo pavyzdžiai. Darbo nasumo skaiciavimas. Darbo užmokesčio apskaitos metodika. Atlyginimo skaičiavimo metodika. Atlyginimų skaičiavimas. Darbo uzmokescio skaiciavimo pavyzdziai. Darbo uzmokescio skaiciavimas pagal darba. Darbo u=mokescio skai2iavimas.

Atlyginimai. Darbo dėsniai. Darbo užmokesčio lygiai. Darbo užmokestis ir darbo našumas. Darbo užmokestis už atliktą darbą. Darbo užmokestis už dirbtą laiką. Vienas svarbiausių gamybos veiksnių yra darbas. Darbo rinka su žemės ir kapitalo rinkomis įeina į ekonominių išteklių rinkos sudėtį. Kaip ir kiti ekonominiai ištekliai darbo rinkoje įgyja savo kainą. Ši kaina yra darbo užmokestis.

Vienas svarbiausių gamybos veiksnių yra darbas. Ši kaina yra darbo užmokestis.

Darbo užmokesčio sąvoka šiuolaikiniai ekonomistai dažnai supranta gana plačiai, jai priskiriami samdomųjų darbuotojų, profesionalių specialistų (mokytojų, gydytojų, juristų ir kt. ) honorarus ir atlyginimus, individualių smulkiųjų verslininkų, kurie tarp jų teikia paslaugas, gautas pajamas. Todėl maždaug ¾ nacionalinių pajamų išsivysčiusiose šalyse turi darbo užmokesčio pavidalą. Nenuostabu, kad darbo užmokestis paprastai domina didžiąją dalį šalies gyventojų, nes yra pagrindinis pragyvenimo šaltinis.

Darbo užmokestis mokamas labai įvairiomis formomis: premijų, honorarų, atlyginimo už pagamintos produkcijos vienetą, atlyginimo už dirbtą laiką ir kitais pavidalais.

Tačiau ekonominėje analizėje darbo užmokestis paprastai yra apibrėžiamas tiksliau. Darbo užmokesčiu čia laikomas mokestis už darbo laiko vienetą. Jis atspindi kainą, sumokėtą už tam tikros apimties darbo paslaugą. Šia prasme darbo užmokestis skiriasi nuo uždarbio arba darbo pajamų sąvokodarbo užmokesčio lygį rinkos ekonomikoje reguliuoja paskirstymo pagal darbą dėsnis. Jis rodo ryšį tarp atliekamo darbo kokybės, kiekio ir mokėjimo už darbą. Jo esmę sudaro šie teiginiai.

Darbas nėra būtinas poreikis: žmonės dirba, kad galėtų įsigyti būtinus jiems vartojimo reikmenis ir paslaugas.

Darbas yra efektyvesnis, jei darbuotojo vartojimo apimtis priklauso nuo atlikskiriami du pagrindiniai užmokesčio lygiai: nominalusis darbo užmokestis ir realusis darbo užmokestis.

Nominalusis darbo užmokestis – tai pinigų suma, kurią darbuotojas gauna už savo darbo jėgą, išdirbęs tam tikrą laiką ar pagaminęs tam tikrą kiekį produkcijos. Vidutinis mėnesinis darbo užmokestis iki mokestinis darbo užmokestis, tenkantis vienam samdomajam darbuotojui. Tai darbo užmokesti už atliktą darbą ir dirbtą laiką, priemokos, priedai, reguliarios ir vienkartinės premijos, darbo užmokestis už nedirbtą laiką. Nustatant vidutinį mėnesinį bruto darbo mokestį neįskaitoma: išeitinės pašalpos ir kompensacijos, delspinigiai, dividendai, materialinė parama, dotacijos darbuotojų maitinimui, kompensacinio pobūdžio įmokos, negražintos paskolos gyvenamųjų namų ir būtų statybai, pašalpos, skirtos laikinojo nedarbingumo metu ir kitos išmokos iš valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų.

Vidutinis mėnesinis bruto darbo užmokestis įvairiose šalies ūkio šakose skirtingas. Didžiausias darbo užmokesčio lygis yra finansų ūkyje, o mažiausias – pirminėse ūkio šakose.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1662 žodžiai)
  • Kolegija
  • Darbo užmokesčio skaičiavimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo užmokesčio skaičiavimas. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokescio-skaiciavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:33
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo