Darbo užmokestis finansų skaidrės


Atsiskaitymų už darbą apskaitos reglamentavimas. Darbo užmokesčio esmė. Darbo užmokesčio formos. Darbo laikas. Darbo laikas ir jo dokumentavimas. Darbo laiko dokumentavimas. Darbo laiko apskaita. Darbo užmokestis. Apmokėjimas už kasmetines atostogas. Vidutinio darbo užmokesčio nustatymas. Atostogų suteikimas. Apmokėjimas už atostogas. Išeitinės kompensacijos apmokėjimas. Apmokėjimas už sirgtą laiką. Apmokėjimas žalos atlyginimo atveju. Išskaitos iš darbo užmokesčio. Išskaitų iš darbo užmokesčio apribojimai. Išskaitos iš DU - GPM. Neapmokestinamieji pajamų dydžiai - NPD. Neapmokestinamieji pajamų dydžiai. Pavyzdys. NPD taikymo ypatumai. Papildomieji neapmokestinamieji pajamų dydžiai. Papildomieji pajamų neapmokestinamieji dydžiai. Pavyzdys. Neapmokestinamųjų pajamų dydžių taikymo ypatumai. Gyventojų pajamų mokesčio apskaičiavimas. Darbuotojo įmokos Sodrai ir sveikatos draudimui. Atsiskaitymų už darbą apskaita.


Darbo santykius reglamentuoja LR Darbo kodeksas. Darbo apmokėjimo sąlygas nustato kolektyvinės ir darbo sutartys. 31 VAS „ATLYGIS DARBUOTOJUI“(įsigaliojo nuo 2009 01 01).

Pagrindinės darbo užmokesčio formos yra: Vienetinė Laikinė Darbuotojų darbo užmokestis apima pagrindinį ir visus papildomus uždarbius, kurie bet kokiu būdu išmokami darbuotojui už jo atliktą darbą. Pagrindinis užmokestis - tai uždarbis už faktiškai išdirbtą laiką, atlikto darbo kiekį pagal tarifinius atlygius arba pareigines algas. Papildoma darbo užmokesčio dalis - tai paskatinimas už laiku ir gerai atliktus darbus ir kitus kokybinius darbo rodiklius. Darbo užmokestis mokamas pinigais.

Pagal DK į darbo laiką neįeina: pravaikšta; neatvykimas į darbą administracijos leidimu; nedarbingumo laikas; atostogos, šventės, kassavaitinis poilsis, pertraukos pavalgyti; visuomeninių, valstybinių pareigų atlikimas, karinė tarnyba; kiti norminių teisės aktų nustatyti laikotarpiai.

Darbuotojams gali būti mokama ir už nedirbtą laiką: Prastovos ne dėl darbuotojo kaltės (ne mažesniu kaip LRV nustatytu minimaliu valandiniu atlygiu už kiekvieną prastovos valandą); Kasmetinės atostogos (atostogų kompensacijos) (pagal vidutinį darbo užmokestį); Ligos atveju (iš darbdavio pagal vidutinį darbo užmokestį); Išeitinės kompensacijos (pagal vidutinį darbo užmokestį); Mokymosi atostogos ir kt.

Jeigu reikia apskaičiuoti vidutinį darbo užmokestį ir nėra duomenų apie praėjusio mėnesio darbo užmokestį, tokiais atvejais darbo užmokesčiui apskaičiuoti imami 3 kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš šį mėnesį. Išimtį sudaro tie atvejai, kai su darbuotoju privaloma visiškai atsiskaityti. Jeigu darbuotojas skaičiuojamu laikotarpiu dėl pateisinamos priežasties įmonėje neturėjo darbo užmokesčio, jis nustatomas iš skaičiuojamu laikotarpiu darbuotojui nustatytos mėnesinės algos ar valandinio atlygio.

  • MS PowerPoint 66 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 71 puslapis (4030 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rimantė
  • Darbo užmokestis finansų skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbo užmokestis finansų skaidrės. (2017 m. Birželio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokestis-finansu-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 05 d. 08:08
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo