Darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai


Uzdaviniai su darbo uzmokesciu. Moksline literatura apie darbo uzmokesti. Uzmokestis klaipedos nafta. Darbo uzmokescio mokesciai antras darbas.

Darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai. Įvadas. Darbo užmokesčio samprata. Darbo užmokesčio formos. Vidutinis darbo užmokestis. Išskaitymai iš darbo užmokesčio. Gyventojų pajamų mokestis. Valstybinio socialinio draudimo įmokos. Įmokos į garantinį fondą. Kiti išskaitymai iš darbo užmokesčio. Įmonės „klaipėdos nafta“ darbo užmokesčio analizė. Įmonės „klaipėdos nafta“ istorija ir veikla. Įmonės „klaipėdos nafta“ darbo užmokesčio analizė. Įmonės „klaipėdos nafta“ darbo užmokesčio apskaičiavimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Priedas. Darbo užmokesčio žiniaraštis.

Temos aktualumas. Rinkos sąlygomis žmogaus darbo jėga yra perkama ir parduodama. Nusipirkęs darbo jėgą, kapitalo savininkas ją naudoja savo ūkinėje veikloje ir už tai moka darbuotojui atlygį – darbo užmokestį. Kaip ekonominė kategorija darbo užmokestis išreiškia santykius tarp kapitalisto ir samdinio dėl samdinio darbo jėgos įvertinimo ir apmokėjimo. Darbo užmokestis yra darbo jėgos vertės piniginė išraiška arba jos kaina. Darbo užmokestis – darbo įvertinimas pinigais, kurį sudaro pareiginė alga, priemokos, priedai ir premijos. Kalbant apie darbo užmokestį, tai ne tik santykiai tarp darbuotojo ir darbdavio, bet ir santykiai tarp darbuotojo ir valstybės, o tiksliau sakant tarp valstybės biudžeto. Mokant darbo užmokestį yra atskaitomi tam tikri mokesčiai pvz., kaip GPM, šis mokestis yra vienas pagrindinių valstybės gaunamų pajamų šaltinis. Taigi darbo apmokėjimas ne tik atlikto darbo įvertinimas, bet ir valstybės mastu svarbus aspektas.

Problema ir jos sprendimo būtinumas: Mokesčių svarba darbo užmokesčio sumai. Darbo užmokesčio apskaičiavimas nėra sudėtingas, tačiau norint jį apskaičiuoti reikia pasidomėti naujausia teisine baze, nes įstatymai labai dažnai yra keičiami ar taisomi, o tai gali daryti įtaką darbo užmokesčio apskaičiavimui. Atlikus darbo užmokesčio ir su juo susijusių mokesčių praktinę analizę mokėti apskaičiuoti darbo užmokestį, išskaičiuoti privalomus mokesčius.

Darbo objektas: darbo užmokestis.

Tikslas: aprašyti darbo užmokesčio priskaičiavimo ir apmokėjimo tvarką ir atlikti su juo susijusių mokesčių analizę.

Uždaviniai:

1.aprašyti darbo užmokesčio formas.

2.išskirti mokesčius, kurie susiję su darbo užmokesčiu.

3.aprašyti vidutinį darbo užmokestį taikomą AB „Klaipėdos nafta“.

4.apibrėžti AB „Klaipėdos nafta“ darbo užmokesčio išmokėjimo tvarką

5.aprašyti AB „Klaipėdos nafta“ darbo užmokesčio sandara.

Metodai: mokslinės literatūros analizė, finansinių, statistinių ir apskaitos duomenų rinkimas ir sisteminimas, statistinės analizės metodai, gautų duomenų analizė, apibendrinimas ir interpretavimas.

  • Finansai Kursinis darbas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2013 m.
  • 27 puslapiai (4875 žodžiai)
  • Mokykla
  • Egle
  • Darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo užmokestis ir su juo susiję mokesčiai. (2013 m. Gegužės 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokestis-ir-su-juo-susije-mokesciai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:30
×