Darbo užmokestis Lietuvoje auga nepakankamai


Minimalus atlygis referatas. Laboratorinis darbo uzmokesciu skirtumai. Minimalus darbo uzmokestis referatas.

Darbo užmokestis Lietuvoje auga nepakankamai. Lietuvos įmonės ruošiasi didinti atlyginimus. Mokytojai ir psichologai gaus didesnį atlygį. Siūloma padidinti minimalią mėnesio algą. Darbo užmokestis ir jo dydis. Darbo užmokesčio mokėjimas ir mokestiniai atskaitymai. Darbo apmokėjimas esant darbo tvarkos ir laiko pakitimams. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Apmokėjimas darbuotojo ligos atveju.

Vienuolika pramonės sektoriuje veikiančių Lietuvos profsąjungų teigia, kad atlyginimai auga per lėtai. Pasak profsąjungų pranešimo, darbuotojų ir darbdavių sukuriama pridėtinė vertė paskirstoma neteisingai, o kolektyvinėse sutartyse nenumatoma, kaip ji turėtų būti paskirstyta. Pasak profsąjungų, nors jos birželį pasirašė susitarimą su Lietuvos pramonininkų ir verslo darbdavių konfederacijoms, šių organizacijų įmonės jo nesilaiko – netaiko pareigybių vertinimo metodikos.

atskirose įmonėse derėtis dėl darbo apmokėjimo sudėtinga, nes vengiama darbo užmokesčio didinimą sieti su įmonės ekonominės veiklos rezultatais, periodiškai įvertinti vartojimo kainų indekso pasikeitimus ir teikti darbuotojų atstovams reikiamą informaciją , – sakoma profsąjungų pranešime. Vidutinis mėnesio ikimokestinis darbo užmokestis (neįskaitant individualių įmonių) antrąjį šių metų ketvirtį Lietuvoje sudarė 1331,5 lito ir, palyginti su atitinkamu 2004-ųjų laikotarpiu, padidėjo procentais. Ekonomistai prognozuoja, kad šiemet ir kitąmet darbo užmokestis turėtų augti maždaug po 10 procentų. Tačiau ekspertai teigia, kad iš dalies tokį statistinį augimą skatina tai, jog kai kurios anksčiau to nedariusios įmonės pradėjo nebemokėti algų vokeliuose . Dėl to statistikai gauna daugiagerėjant veiklos rezultatams, Lietuvos įmonės per artimiausius metus rengiasi didinti atlyginimus 8,9 procento. Nuo 2004-ųjų liepos iki 2005 metų birželio atlyginimai vidutiškai buvo keliami 7,9 proc. , rodo atlygio valdymo konsultacijų bendrovės haygroup atliktas tyrimas. Tyrimas taip pat atskleidė, kad mažėjant nedarbui ir didėjant emigracijai sparčiau ėmė augti žemos kvalifikacijos darbuotojų atlyginimai. Apklaustos įmonės algas darbininkams padidino 8,8 proc. Ir prognozuoja, kad per metus jie padidės dar 9,1 procento. galima pastebėti, kad valdžios nustatomas minimalus atlygis praranda reikšmę, nes jau ir žemiausio lygio darbuotojų minimalų atlygį nustato rinka , – spaudos konferencijoje sakė haygroup atlygio informacinių paslaugų vadovas baltijos šalims sakalas gorodeckis. Pasak haygroup atlygio konsultantės ritos sargūnaitės, mažėja užsienio bei Lietuvos kapitalo įmonių mokamų atlyginimų skirtumai. Tarptautinių kompanijų mokami atlygimai yra 25 proc. Didesni nei vidurkis, o Lietuviškų įmonių – 20 proc. Mažesni nei vidurkis. atlyginimų skirtumas – 56 proc. , kai dar 2003 metais siekė 76 proc. , – sakė r. Sargūnaitė. Tyrimas patvirtino, kad didžiausi atlyginimai yra vilniuje, kurį vejasi klaipėda.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2011 m.
  • 6 puslapiai (1557 žodžiai)
  • Justina
  • Darbo užmokestis Lietuvoje auga nepakankamai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbo užmokestis Lietuvoje auga nepakankamai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokestis-lietuvoje-auga-nepakankamai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 18:59
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo