Darbo užmokestis Lietuvoje referatas


Darbo užmokestis referatas. Darbo uzmokestis kursinis. Minimalus darbo užmokestis lietuvoje 1991. Darbo užmokestis darbo teises referatas. Atlyginimai lietuvoje 1991. Referato pavyzdziai. Kainos lietuvojereferatas. Darbo užmokestis lietuvoje 1991 metais. Darbo uzmokestis skaidres. Ekonometrijos referatai apie darbo užmokestį.

Įvadas. Rodiklių sąvokos. Darbo užmokestis ir jo dydis. Darbo užmokesčio formos. Vidutinis darbo užmokestis. Praktinė dalis. Išvados. Literatūra. Apmokėjimas už darbą visais laikais buvo, bus ir yra aktuali ekonominė problema. Darbas yra laikomas asmens ne namuose atliekama veikla mainais už darbo užmokestį. Darbuotojui darbo užmokestis yra labai aktualu, nes tai vienintelis jo pragyvenimo šaltinis, jo pajamų dalis, išlikimo ir savo bei jo šeimos materialinės padėties pagerinimo priemonė. Kuo daugiau pajamų sudaro darbuotojo darbo užmokestis, tuo žmogus jam skiria didesnę reikšmę. Labai dažnai darbo užmokestis tiesiogiai veikia ne tik pragyvenimo lygį, bet ir padėtį visuomenėje, pripažinimą darbe bei už jo ribų. Darbo užmokestis dažniausiai lemia žmogaus darbo vietos pasirinkimą bei jos patrauklumą. Žmogus renkasi, kur jam geriausia, nes nuo to priklauso jo gyvenimo gerovė, motyvuoja tam tikrus tikslus. Darbo užmokestis atlieka materialinio ir moralinio pasitenkinimo bei skatinimo vaidmenį. Informacija apie darbo užmokestį yra svarbi analizuojant ekonominius reiškinius, nustatant svarbius ūkio vystymosi ir našumo rodiklius, o taip pat ji reikšminga analizuojant darbo rinkos ir gyvenimo sąlygų pokyčius. Šio referato tikslai yra. Pasitelkus 2009-2010 m. ketvirčių darbo užmokesčius, nuspręsti, kaip jie keičiasi ir kokios sąlygos lemia tą pasikeitimą. Taip pat teoriškai aprašyti darbo užmokestį.

Apmokėjimas už darbą visais laikais buvo, bus ir yra aktuali ekonominė problema. Informacija apie darbo užmokestį yra svarbi analizuojant ekonominius reiškinius, nustatant svarbius ūkio vystymosi ir našumo rodiklius, o taip pat. Pasitelkus 2009-2010 m. Ketvirčių darbo užmokesčius, nuspręsti, kaip jie kemėnesinis bruto darbo užmokestis – tai darbdavio reguliariai kas mėnesį darbuotojui mokamas darbo užmokestis pinigais, įskaitant mokesčius ir socialinio draudimo įmokas, kurias moka darbuotojas.

į mėnesinį bruto darbo užmokestį įskaitoma: darbo užmokestis už ataskaitinį laikotarpį (įskaitant darbo užmokestį už viršvalandžius; priemokas už darbą naktį, poilsio ir švenčių dienomis, darbą pamainomis ir kt. ); reguliariai kiekvieną mokėjimo periodą mokamos premijos ir išmokos, net jeigu kiekvieną mokėjimo laikotarpį išmokamos skirtingos sumos; išmokos už nedirbtą laiką ir prastovas, kai už tai visą sumą (ne mažesnę negu darbo užmokestis) sumoka darbdavys; kitos išmokos, nustatytos kolektyvinėje sutartyje ar darbdavio mokamos savanoriškai ir pan.

į mėnesinį bruto darbo užmokestį neįskaitoma: per ataskaitinį laikotarpį išmokėtos išmokos už kitus laikotarpius, pvz. , įsiskolinimai, išmokos avansu; nereguliariosios, ne kiekvieną mokėjimo periodą mokamos premijos ir kitos piniginės išmokos; išmokos už nedirbtą laiką, už kurį sumažintu tarifu sumoka darbdavys; įstatymo nustatyta tvarka mokamos pašalpos šeimai; kelionių, pragyvenimo ar kitos išlaidos, susijusios su darbdavio pavedimų vykdymu ir kt.

Metinis bruto darbo užmokestis – tai bruto darbo užmokestis pinigais ir natūra, apskaičiuotas per ataskaitinius metus, įskaitant mokesčius ir socialinio draudimo įmokas, kurias moka darbuotojas. Įskaitomos darbdavio reguliariai (kiekvieną mokėjimo laikotarpį) ir nereguliariai darbuotojui mokamos išmokos (vadinamasis tryliktasis ar keturioliktasis darbo užmokestis, premijos iš pelno ir pan).

Darbo užmokestis už viršvalandžius – tai darbo užmokesčio suma, sumokėta už viršvalandžius. Įskaitomas tik ataskaitinio laikotarpio darbo užmokestis už viršvalandžius, net jeigu jis išmokėtas vėliau.

Neto darbo užmokestis – darbo užmokestis, atskaičius mokesčius ir įmokas į biudžetą ir socialinio draudimo fondą.

  • Microsoft Word 97 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2643 žodžiai)
  • Universitetas
  • Donciukelizz
  • Darbo užmokestis Lietuvoje referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo užmokestis Lietuvoje referatas. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokestis-lietuvoje-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 19:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo