Darbo užmokestis Lietuvoje


Minimalusdarboužmokestis. referatas. Darbo užmokestis speros. Darbo užmokestis bakalauro darbai. Darbo užmokestis darbo teises kursinis. Diplominis darbas darbo uzmokestis. Diplominio temos susije su darbo uzmokesciu. Darbo užmokesčio nustatymo principai. Minimalus darbo užmokestis bakalauras. Referatas vidutinis darbo užmokestis. Minimalus vartotojo krepšelis.

Įvadas. Pagrindiniai darbo užmokesčio organizavimo principai, modeliai. Tradicinės darbo užmokesčio formos. Darbo užmokestis Lietuvoje auga nepakankamai. Ekspertai siūlo mažinti darbo jėgos apmokestinimą. Išvados. Naudota literatūra.

Atliko: r. Narvilas s-4/.

Darbo užmokestis – pinigine forma išreikštas pajamų šaltinis; jis vertinamas kaip nacionalinių pajamų dalis, kurią visuomenė moka savo nariams pagal jų sunaudoto darbo kiekį bei kokybę jų materialiniams kultūriniams poreikiams tenkinti; tai išmokos darbuotojams už jų darbo jėgos kaip gamybos veiksnio panaudojimą.

Taigi darbo užmokesčio lygis yra darbo jėgos, kaip gamybos veiksnio panaudojimo kaina, ir todėl darbo rinka daug kuo panaši įįmonės veiklos rezultatai priklauso nuo darbo užmokesčio organizavimo teisingumo ir turi tenkinti ir suderinti darbuotojų ir ddabartinėmis sąlygomis, esant aukštam darbuotojų kvalifikacijos, gamybos mechanizavimo ir automatizavimo lygiui, didėja darbų tarpusavio kooperavimas ir darbuotojų tarpusavio bendradarbiavimas. Vis dažniau atsisakoma griežto pareigybių klasifikavimo ir kiekvieno darbuotojo užmokesčio fiksavimo, Skatinami ne pavieniai darbuotojai, o tie kurie atlieka įmonės veiklos plėtros strateginius tikslus atitinkančius darbus.

Darbo užmokestis turi užtikrinti darbuotojo socialinį prestižą, priklausantį nuo jo kvalifikacijos ir skatinti vykdyti valdymo sprendimus.

Darbo užmokestis turi skatinti darbuotojų stabilumą. Tačiau, kai gamyba nestabili, sunku užtikrinti materialinį suinteresuotumą. Kaip rodo patirtis, vienas iš principų, yra minimalaus darbo užmokesčio nustatymas. Šį principą remia ir tarptautinės darbo organizacijos konvencija nr. 131 dėl minimalaus darbo užmokesčio nustatymo mechanizmo tobulinimo . Minimalaus darbo užmokesčio pagrindimo kriterijai yra: darbuotojo ir jo šeimos poreikiai, palyginti su bendruoju darbo užmokesčio lygiu ir socialinėmis išmokomis išsivysčiusiose šalyse; šalies, kurioje veikia įmonės, ekonominio augimo veiksniai.

Minimalus darbo užmokesčio dydis priklauso nuo šalies ekonominės galios ir socialinio minimumo išlaidos apskaičiuojamos pagal vartojimo krepšelį. Dažniausiai minimalus darbo užmokestis būna mažesnis už vidutinį šalies darbo užmokestį.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2011 m.
  • 10 puslapių (1854 žodžiai)
  • Universitetas
  • Veronika
  • Darbo užmokestis Lietuvoje
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo užmokestis Lietuvoje. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-uzmokestis-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 22 d. 05:00
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo