Darbo vietos ergonominis ivertinimas


Darbo vietos ergonomine analize. Darbo vietos aprasymas. Darbo vietos temperatura. Ergonominis darbo vietos aprašymas. Ergonominis darbo vietos ivertinimas. Darbo patalpu vedinimas. Darbo vietos ergonominis vertinimas. Patalpu fizinis darbas klimatas. Darbo vietos kursinis. Darbo vietos erdvumas.

Darbo vietos, įrangos ergonominis įvertinimas. Drėgmės santykis. Apšvietimas. Erdvumas. Patogūs baldai. Patalpų vėdinimas. Akustika. Spalvinė gama.

Patalpos temperatūra turi būti reguliuojama, kad jos svyravimai neveiktų žmogaus organizmo. Darbo patalpų temperatūra neturi būti aukštesnė kaip 28ºc. Dirbant lengvą fizinį darbą, geriausia savijauta yra, kai oro temperatūra 16 – 20 ºc, o dirbant sunkų fizinį darbą –10-15º c.

Optimali santykinė oro drėgmė darbo patalpose turi būti 40 – 60 %. Didelė santykinė drėgmė žemoje temperatūroje gali sukelti organizmo peršalimą, o aukštoje temperatūroje – organizmo perkaitimą. Mikroklimato parametrų leistinieji dydžiai yra privalomi, o optimalūs-rekomenduojami.

Orui į patalpą tiekti ar šalinti naudojama papildoma mechaninė energija. Tokios vėdinimo sistemos vadinamos mechaninėmis.

Mechaninės vėdinimo sistemos gali būti naudojamos kartu su natūraliomis.

Kai oras ištraukiamas iš patalpos, tokia vėdinimo sistema vadinama ištraukiamąja. Tokios sistemos naudojamos tada, kai vėdinamoje patalpoje išsiskiria kenksmingosios ar pavojingosios medžiagos ir norima, kad jos nepatektų į gretimų patalpų ar aplinkos orą. Priverstinai iš patalpos šalinant užterštą orą, joje susidaro slėgis (p), mažesnis negu aplinkinėse patalpose ar lauke (po).

Švarus oras šiuo atveju į patalpą patenka per plyšius ar specialiai tam įrengtas angas. Iš patalpos šalinamasis oras specialiai valomas.

Tam kad į vėdinamą patalpą nepatektų užteršto oro iš gretimų patalpų ar (ir) lauko, oras į patalpą turi būti tiekiamas. Tokia vėdinimo sistema vadinama tiekiamąja. Tiekiamą į patalpą orą reikia valyti, šildyti ar drėkinti. Tai priklauso nuo tiekiamo oro parametrų ir reikalavimų, keliamų patalpos orui. Tiekiant į patalpą orą, joje susidaro slėgis (p), didesnis negu kitose patalpose ar aplinkos ore (po).

Komfortiškai jaustis darbo vietoje padeda ne tik baldai ir biuro technika, bet ir pačios biuro sienos. Būtent nuo spalvinio biuro interjero sprendimo tiesiogiai priklauso psichologinis kolektyvo klimatas, o svarbiausia - pasiekimai darbe.

Pirmiausia, spalva turi ne tik patikti biuro vadovui, bet ir atitikti tą situaciją, kurioje ji yra naudojama. Jei kalbame apie darbo vietos apipavidalinimą, vadinasi, mūsų užduotis yra išrinkti tokią spalvinę gamą, kuri skatintų darbuotojus atlikti žygdarbius. Būtent - stimuliuotų jų aktyvumą, sumažintų bendrą nuovargį, padidintų dėmesingumo ir susikaupimo lygį, sumažintų nervinę įtampą. Šiltų spalvų tonai gerai nuteikia, tonizuoja žmogų, pakelia darbingumą.

Šaltų spalvų gama taip pat turi privalumų: ji vizualiai išplečia erdvę, padeda susikaupti ir įsigilinti į darbą.

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 301 KB
  • 2012 m.
  • 9 puslapiai (1793 žodžiai)
  • Asta
  • Darbo vietos ergonominis ivertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbo vietos ergonominis ivertinimas. (2012 m. Vasario 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-vietos-ergonominis-ivertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:05
×