Darbo vietos pritaikymas darbuotojo galimybėms


Darbo vietos pritaikymas darbuotojo galimybėms. Darbo tikslas Išanalizuoti darbo vietos pritaikymą pagal darbuotojo galimybes. Odontologinio kabineto aplinkoje. Odontologinio kabineto įranga. Vienas iš pagrindinių ergonomikos elementų yra technologinė įranga. Paciento kėdė. Odontologinės procedūros metu atlošas turi saugiai ir patogiai laikyti paciento galvą tinkamoje padėtyje. Gydytojo ir odontologo padėjėjo kėdutės Odontologui. Gydytojo ir odontologo padėjėjo kėdutės. Odontologinės įrangos sistemos Odontologinė įranga yra įvairaus stiliaus ir komplektuojama su įvairiais priedais. Visi funkciniai instrumentai. Burnos ertmės valymo – išsiurbimo sistema Seilių siurbtuvas. Pagrindinis oro kompresorius Oro. Vakarinė ir rytinė. Išvados Odontologinių klinikų ir odontologinių kabinetų įrengimas turi būti gerai apgalvotas.

Odontologinio kabineto aplinkoje odontologo asistentui turi būti sudarytos geros darbo sąlygos: kad būtų galima lengvai pasiekti darbo priemones, kad nereikėtų dirbti susilenkus ir persikreipus. Kad dirbant netektų persikreipti, reikia pasidėti medžiagas ir dažnai naudojamą mažą įrangą normalaus pasiekiamumo zonoje ir erdvėje. Odontologo padėjėjo darbo efektyvumas ir patogumas labai priklauso ir nuo paciento kėdės aukščio. Derama laikysena. Dauguma sėdimų procedūrų yra ilgos ir tik tinkama laikysena leidžia odontologo padėjėjui ilgai dirbti be nepalankių padarinių sveikatai.

Vienas iš pagrindinių ergonomikos elementų yra technologinė įranga. Pagrindinę odontologinio kabineto įrangą sudaro: odontologinis įrenginys su paciento kėde, odontologo kėdutė, padėjėjo kėdutė, operacinis šviestuvas, dantų rentgeno aparatas, rentgeno nuotraukų ryškinimo aparatas, funkciniai odontologiniai baldai. Odontologinė paciento kėdė Odontologinė kėdė yra suprojektuota taip, kad būtų pritaikyta bet kokio dydžio kūnui, ir vaikams, ir suaugusiems. Reguliuojama odontologinė kėdė užtikrina odontologinio gydymo patogumą ir lankstumą.

Odontologinės procedūros metu atlošas turi saugiai ir patogiai laikyti paciento galvą tinkamoje padėtyje. Kėdės porankiai gali būti pakeliami ar atlenkiami, kad pacientas galėtų patogiai atsisėsti ar atsistoti. Odontologinės kėdės padėtys Reguliuojant odontologinę kėdę, pacientas gali užimti tiek vertikalią, tiek horizontalią padėtį. Vertikali padėtis tinka rentgenogramoms daryti ir antspaudams nuimti, o daugumos dantų gydymo procedūrų metu paciento padėtis yra horizontali.

Gydytojo ir odontologo padėjėjo kėdutės Odontologui, burnos higienistui ar odontologo padėjėjui reikalingos kėdutės, galinčios palaikyti kūną užsitęsusiu pastovios raumeninės veikos laikotarpiu.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 982 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (672 žodžiai)
  • Vidmantė
  • Darbo vietos pritaikymas darbuotojo galimybėms
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbo vietos pritaikymas darbuotojo galimybėms. (2015 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-vietos-pritaikymas-darbuotojo-galimybems.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 07:01
×