Darbo vietos projektavimas kompiuterio naudotojui


Įvadas. Darbo vietos ergonomika. Sveikatos sutrikimai, patiriami dėl darbo kompiuteriu. Karpalinio tunelio sindromas. Nugaros skausmai. Kaklo ir pečių juostos skausmai. Regos sutrikimai. Regėjimo tikrinimas. Galvos skausmas. Rekomenduojami pratimai. Akių pratimai. Rankų pratimai. Nugaros pratimai. Darbo išvados. Literatūra.

Kiekviena iš sričių savaip nagrinėja žmogaus ir kompiuterio sąveikos problematiką:

psichologija — pažinimo proceso teorijos taikymą ir naudotojo elgsenos empirinę analizę,

Todėl žmogaus ir kompiuterio sąveika yra nagrinėjama mokslo, inžinerijos ir projektavimo aspektais.

Taigi panagrinėkime, kaip sveikiau žmonėms naudotis darbo vieta, kompiuteriais ir kaip išsaugoti savo sveikatą.

Visų pirma norint dirbti kompiuteriu, turi būti tinkamai suprojektuota darbo vieta.

Lietuvos higienos normoje numatoma, kad darbdavys turi informuoti darbuotojus ir su jais konsultuotis visais darbo su kompiuteriu saugos ir sveikatos klausimais. Darbuotojas turi būti apmokytas naudotis visais esančiais darbo vietoje video terminalo įrenginiais prieš pradedamas dirbti ir įvykus esminių darbo vietos pokyčių. Darbuotojas turi teisę sužinoti iš padalinio vadovo ir darbdavio apie darbo su kompiuteriu aplinkoje esančius sveikatai kenksmingus ir pavojingus veiksnius.

Trauminiai sutrikimai dėl besikartojančios įtampos nėra medicininė diagnozė. Apskritai šis terminas vartojamas daugeliui sutrikimų, dažniausiai kylančių dėl besikartojančių judesių ir pažeidžiančių raumenis, sausgysles bei nervus, apibūdinti. Jam būdingi simptomai: tirpimas, sąstingis, dilgčiojimas, sumažėjusi ištvermė, silpnumas, drebulys, nevikrumas, sumažėjęs jautrumas, rankų šalimas, sunkumo pojūtis ir skausmas. Šie simptomai gali pasireikšti nykščiuose, pirštuose, plaštakose, riešuose, dilbiuose, alkūnėse, pečiuose, kakle ar viršutinėje nugaros srityje.

Tokias traumas dažniausiai galima sieti su įvairiais rizikos veiksniais, tokiais kaip ilgai besitęsiantys veiksmai ar nuolatiniai besikartojantys judesiai, darbas nepatogioje arba neįprastoje pozoje, ilgas buvimas nejudant, kai neįmanomos dažnos trumpos pertraukos, didelis darbo krūvis ir viršvalandžiai, šaltis, vibracija, perdėta jėga. Palaikant taisyklingą laikyseną, tinkamai sureguliavus darbo vietą, darant dažnas pertraukėles sumažinamas šių traumų pavojus, o tam tikri pratimai gali padėti išvengti skausmo.

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2016 m.
  • 14 puslapių (2834 žodžiai)
  • Dziuginta
  • Darbo vietos projektavimas kompiuterio naudotojui
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbo vietos projektavimas kompiuterio naudotojui. (2014 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-vietos-projektavimas-kompiuterio-naudotojui.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 07:53
×