Darbo vietų vakantiškumo lygis


Beveridge kreivė. Laisvų darbo vietų rodikliai. Darbo vietų vakantiškumo lygis - tai.

Tyrimo tikslas – įvertinti darbo vietų vakantiškumo lygį europos sąjungoje. Uždaviniai. Kokia buvo darbo vietų vakantiškumo lygio tendencija. Paskaičiuoti es(. ) darbo vietų vakantiškumo lygio vidurkį, dispersiją ir standartinį nuokrypį. Nustatyti šalis, kuriose buvo mažiausias ir didžiausias darbo vietų vakantiškumo lygis.

Darbo vietų vakantiškumo lygis mano manymu, šiuo metu yra labai aktualus rodiklis. Nes nedarbas didelis, daug žmonių ieškosi darbų, o taip sunku jį rasti. Manau tema yra nauja, nes nėra tiek daug tyrimų atlikta kaip pavyzdžiui infliacijai tirti ar bvp. Šis rodiklis yra mažiau analizuojamas, negu kiti ekonominiai rodikliai.

Apie darbo vietų vakantiškumo lygį radau tik 2008 metų duomenis, tai tik šiuos metus ir analizavau.

Darbo vietų vakantiškumo rodikliui tūrėtumėm skirti daugiau dėmėsio, nes w. Beveridge yra ištyręs, nedarbas ir vakantiškumo lygis yra tarpusavyje vienas nuo kito priklausomidarbo vietų vakantiškumas, tai tas pats kas laisvos darbo vietos. Lietuvos statistikos departamentas laisvą darbo vietą apibūdina kaip naujai sukurtą, neužimtą arba artimiausiu metu tapsiančią laisva mokamo darbo vieta, dėl kurios darbdavys imasi ir yra pasirengęs toliau imtis aktyvių veiksmų ieškodamas tinkamo kandidato ne iš tos pačios įmonės ir į kurią iš karto ar per tam tikrą laikotarpį ketina priimti kandidatą. Tokia darbo vieta kuriai ieškomas kandidatas yra iš tos pačios įmonės, nėra laikoma kaip laisva darbo vieta.

šiuo metu į darbo vietų vakantiškumo lygį nėra kreipiama daug dėmėsio, daugelis net nežino kad yra toks ekonominis rodiklis. Mano manymu tai labai svarbus rodiklis, nes kai ekonomika labai stipriai auga darbo vietų vakantiškumo lygis yra gana aukštas, o žemas vakantškumo lygis signalizuoja mums apie recesiją.

šiuo metu kai visoje europoje yra recesija nedarbas labai išaugęs. Yra daug bedarbių ieškančių pragyvenimo šaltinio, vieni migruoja į kitas šalis ieškoti geresnio gyvenimo, kiti pasilieka kur buvę ir laukia kada pasibaigs recesija. Taigi darbo vietų vakantiškumo lygis šiuo metu tūrėtų būti labai aktualus.

Eurostat tyrėjai teigia: darbo vietų vakantiškumo lygio pagyvėjimas leidžia ekonomikai pasiekti aukščiausią tašką. ekonominiem ciklam analizuoti yra naudojami ketvirčio laisvų darbo vietų rodikliai. Taigi jeigu darbo vietų vakantiškumo lygis kyla, nedarbo lygis mažėja. Tai rodo, kad ekonomika gyvėjawilliam beveridge, anglų ekonomistas ištyrė ryšį tarp darbo vakantiškumo lygio ir nedarbo. Aukštesnis nedarbo lygis iššaukia mažesnį darbo vietų vakantiškumo lygį. Šis ryšys atsispindi grafike ir grafikas vadinamas beveridge kreive. Nickell, s; nunziata l; ochel w & quintini g.

  • Ekonomika Namų darbas
  • Microsoft Word 79 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1341 žodžiai)
  • Tomas
  • Darbo vietų vakantiškumo lygis
    8 - 3 balsai (-ų)
Darbo vietų vakantiškumo lygis. (2011 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbo-vietu-vakantiskumo-lygis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 04:28
×