Darbų sauga dirbant su krovininiais įrenginiais, vykdant darbus už borto ir aukštyje, nuleidžiant valtis referatas


Įvadas. Bendrosios nuostatos. Darbo su krovininiais įrenginiais taisyklės. Darbo už borto ir aukštyje taisyklės. Valčių nuleidimo taisyklės. Išvados. Literatūra.

Darbų sauga dirbant su krovininiais įrenginiais, vykdant darbus už borto ir aukštyje, nuleidžiant valtis turi užtikrinti, jog atliekant šiuos darbus būtu laikomasi saugų darbą reglamentuojančių įstatymų. Tai yra išvengti nelaimingų atsitikimų kurių metu gali būti lengvai, sunkiai arba mirtinai, sužalotas žmogus ar apgadintas laivo arba gabenamas turtas. LR DSS įstatymas nustato teisės aktus ir reikalavimus siekiant apsaugoti darbuotojus nuo potencialių rizikos atvejų, taip pat nelaimingo atsitikimo atveju jo tyrimo nuostatas. Darbų saugos ir sveikatos įstatymas taip pat nurodo darbuotojų ir darbdavių teises ir pareigas bei kokia yra atsakomybę už šių reikalavimų pažeidimus. Visą tai turi užtikrinti darbo saugą, sveikas ir nekenksmingas darbo sąlygas.

Didėjant laivais gabenamų prekių mastams didėja jas gabenantys laivai ir jų plukdomų prekių kiekis. Dėl to turi keistis ir krovimo būdai bei technika, darbas tampa pavojingesnis ir sudėtingesnis. Iškraunant tūkstančius konteinerių ir tūkstančius tonų įvairaus daiktinio ar biraus krovinio, menkiausia žmogaus ar įrenginio klaida gali lemti materialiuosius ir žmogiškųjų išteklių nuostolius.

Kiekvieną laivą reikia ir kartas nuo karto padažyti bei pataisyti, o tai ne retai reikalauja dirbti aukštyje ar už borto ribų. Tokiems darbams taip pat pasitelkiami įvairūs įrengimai, įrenginiai ir saugumo priemonės, užtikrinančios darbininko saugumą darbo metu. Darbai aukštyje ir už borto reikalauja didelio atsargumo, koordinuotų judesių ir apdairumo. Tokie atvejai kaip pamirštos saugumo priemonės ar saugumo reikalavimų nesilaikymas gali lemti ne tik tai, kad darbininkas susižeis, bet ir didelę atsakomybę ir kruopščius tyrimus dėl įvykusio nelaimingo atsitikimo.

Esant situacijai kurios metu reikia evakuoti įgulą ir keleivius, visa saugumo įranga turi veikti nepriekaištingai, ypač valčių nuleidimo mechanizmai. Jiems esant sugedusiems ar veikiant ne pagal gamintojo nurodymus gali susižeisti žmonės ar net žūti dėl panaudojamų gelbėjimosi valčių trūkumo. Šie įrenginiai turi būti kruopščiai tikrinami.

Dirbti su krovininėmis strėlėmis gali tik kvalifikuoti ir testuoti darbuotojai prižiūrint ir vadovaujant kapitono padėjėjui ar bocmanui.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 1722 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (1856 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilkas275
  • Darbų sauga dirbant su krovininiais įrenginiais, vykdant darbus už borto ir aukštyje, nuleidžiant valtis referatas
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbų sauga dirbant su krovininiais įrenginiais, vykdant darbus už borto ir aukštyje, nuleidžiant valtis referatas. (2015 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbu-sauga-dirbant-su-krovininiais-irenginiais-vykdant-darbus-uz-borto-ir-aukstyje-nuleidziant-valtis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 19:30
×