Darbų sauga špera


Dss praktine ir moksline samprata. Apšvieta, jos normavimas.. Dirbančiųjų saugos ir sveikatos (dss) samprata. Dss pagrindines savokos. Šiluminės aplinkos rodikliai. Silumines aplinkos rodikliai ir ju normavimas. Dss praktine samprata.

Dirbančiųjų saugos ir sveikatos (DSS) praktinė ir mokslinė samprata. Pagrindinės DSS sąvokos ir apibrėžtys, norminiai teisės aktai. DSS sudėtinės dalys. Kenksmingi darbo aplinkos veiksniai klasifikuojami. Pavojingų (fizinių) darbo aplinkos veiksnių klasifikavimas. Šiluminės aplinkos rodikliai, jų normavimas. Cheminiai veiksniai, jų klasifikavimas, normavimas. Dulkės, jų poveikis, normavimas. Triukšmo poveikis, normavimas, mažinimo priemonės. Virpesių poveikis, vertinimas, normavimas, mažinimo priemonės. Nejonizuojanti spinduliuotė, jos normavimas, apsauga. Jonizuojanti spinduliuotė, normavimas, apsauga Įvairių medžiagų užterštumas radioaktyviaisiais elementais. Apšvieta, jos normavimas. Ergonominiai veiksniai, jų normavimas, vertinimas. Psichosocialiniai veiksniai, jų vertinimas. Biologiniai veiksniai, jų poveikis, prevencija. Saugos priemonės naudojant chemines medžiagas ir preparatus. DSS valdymo įpatumai, viešasis administravimas. Darbdavių pareigos užtikrinant saugą ir sveikatą darbe. (iš lr darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo, žin. , NR. -31700) 25 straipsnis. Darbdavio pareigos sudarant saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas. Atsakomybės formos saugos ir sveikatos srityje. DSS mokymas ir atestavimas. DSS instruktavimai. Privalomas profilaktinis sveikatos tikrinimas. Kolektyvinės ir asmeninės apsaugos priemonės. Pavojingi darbai, potencialiai pavojingi įrenginiai, jų priežiūra, kategorijos. Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų statistika, tyrimas, apskaita. Profesinių ligų statistika, tyrimas, apskaita. Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklės. Civilinės saugos samprata ir ekstremalių įvykių kriterijai. Ekstremalių situacijų valdymas. Miško darbų bei darbo su techninėmis priemonėmis sauga. Ypatingi medžių pjovimo atvejai. Nepradėkite darbo su krūmapjove, kol nebūsite apmokyti ir instruktuoti. Pagrindiniai reikalavimai dirbant. Medienos krovimas į rietuves, transporto priemones ir iškrovimas iš jų. Darbas su krūmapjovėmis. Medžių ir krūmų sėklų ruošimas, miško daigynų darbai. Saugos reikalavimai naudojant augalų apsaugos priemones. Augalų apsaugos mašinų ir asmeninių apsaugos priemonių kenksmingumo pašalinimas.
  • Sauga Špera
  • Microsoft Word 97 KB
  • 2013 m.
  • 7 puslapiai (19065 žodžiai)
  • Gintare
  • Darbų sauga špera
    10 - 3 balsai (-ų)
Darbų sauga špera. (2013 m. Lapkričio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbu-sauga-spera.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 14:00
×