Darbų saugos ir sveikatos organizavimas (2)


Įvadas. Įmonės pristatymas. Kirpėjos pareigybinis aprašas. Bendrosios nuostatos. Darbo vietos tikslas. Darbuotojo pavaldumas ir vieta kompanijos hierarchijoje. Darbuotojo informacijos perdavimo ir komunikavimo santykiai kompanijoje. Darbuotojo pareigos. Pagrindiniai profesinės kvalifikacijos reikalavimai ir kompetencija. Atsakomybė. Įgaliojimai ir teisės. Profesinės rizikos įvertinimo kortelė. Darbuotojo asmeninių apsauginių. Priemonių apskaitos. Kortelė nr. Kirpėjo saugos ir sveikatos instrukcija. Bendroji dalis. Profesinės rizikos veiksniai. saugos priemonės nuo jų poveikio. Veiksmai prieš darbo pradžią. Kirpėjos veiksmai darbo metu. Kirpėjos veiksmai avariniais (ypatingais) atvejais. Kirpėjos veiksmai baigus darbą. Uab „Bomond“ darbuotojų. Saugos ir sveikatos instruktavimų darbo vietoje registravimožurnalas. Nelaimingo atsitikimo darbe. Aktas. Paaiškinimas. Dėl nelaimingo atsitikimo darbe. Paaiškinimas. Dėl nelaimingo atsitikimo darbe. Pažyma apie traumos sunkumą. Įšvados. Literatūra.


Darbo tikslas− Organizuoti saugų ir sveiką darbą UAB ,,BOMOND“ įmonėje.

Aprūpinti darbuotojus reikalingomis darbo apsaugos priemonėmis;

Įmonės veikla: 96.02 Kirpyklų ir kitų grožio salonų veikla.

Įmonėje dirba 64 darbuotojai. Pasirinktam padaliniui vadovauja – Jurgita Klenauskaitė. Darbų saugai organizuoti įmonėje yra įgaliotas vadibininkas, darbų ir sveikatos priežiūros specialistė Gabrielė Klenauskaitė.

Vadibininkas, darbų ir sveikatos priežiūros specialistė : Gabrielė Klenauskaitė ir kirpėjos, Teresa Jankovskaja, Leokadija Palevič.

Su kirpėju yra sudaroma darbo sutartis, kurą UAB „BOMOND“ pusės pasirašo įmonės vadovas.

Kirpėjo pagrindiniai darbo tikslai:

Išsilavinimas: pagrindinis išsilavinimas, arba vidutinis profesinis išsilavinimas;

 DK 2003, str. 144 „Darbo laiko trukmė“ 1. Darbo laikas negali buti ilgesnis kaip keturaisdiašimt valandų per savaitę

 Apšvietimas patalpoje siekia tik 400 lx

Šaltuoju metų sezonu oro temperatūra nukrinta iki 16 laipsnių

Kirpeja gali dirbti asmuo, ne jaunesnis kaip 18 metų, turintis kirpėjo kvalifikaciją, taip pat galiojantį higienos pažymėjimą, kurio sveikata patikrinta ir atitinka pareigoms keliamus reikalavimus.

Kirpeja privalo dirbti pagal nustatytą darbo ir poilsio grafiką.

Draudžiama į darbą ateiti neblaiviam, ar apsvaigus nuo narkotinių medžiagų, taip pat atsinešti alkoholines bei narkotines medžiagas ir vartoti darbo metu.

Draudžiama rūkyti darbo vietoje. Leidžiama – rūkymui skirtose vietose, pažymėtose atitinkamais ženklais.

Kirpeja privalo laikytis higienos reikalavimų.

Kirpeja, pažeidusi šiuos reikalavimus, gali būti taikoma drausminė, materialinė, administracinė ar baudžiamoji atsakomybė.

Įsitikinti ar pakankamas darbo vietos apšvietimas.

Pasiruošti priemones įrankiams dezinfekuoti, plaukams plauti, klientui pridengti ar aptarnauti.

Prieš pradedant darbą kirpėjai turi nusiplauti rankas su muilu.

Klientai aptarnaujami tik steriliais įrankiais.

Darbo metu kirpėjai draudžiama palikti be priežiūros elektrinius įrenginius.

Negalima naudotis netvarkingais šakutės lizdais, jungikliais bei kita elektros įranga.

Negalima naudoti LR sveikatos apsaugos ministerijos neaprobuotus farmacijos ir parfumerijos pramonės dažus. Naudoti ir laikyti draudžiamus dažus ir kosmetikos priemones.

Įvykus nelaimingam atsitikimui kirpėja privalo pranešti apie tai padalinio vadovui, kuris turi įvertinti situaciją ir suteikti pirminę pagalbą nukentėjusiam.

Pastebėjus lengvą nelaimingą atsitikimą kirpėja privalo suteikti pagalbą ir pranešti padalinio vadovui.

Pastebėjus gaisrą kirpėja turi informuoti aplinkinius ir pranešti padalinio vadovui. Evakuotis pagal evakavimo planą. Griežtai draudžiama gesinti gaisrą patiems. Galima gesinti tik pirminiais gaisro kilimo požymiais.

2014 m. balandžio 12 d. 10 val. 17 min. dirbau pagal padalinio vadovo Jurgitos Klenauskaitės patvirtintą darbo grafiką ir atlikau tiesiogines pareigas. Kirpyklos patalpoje ėjau prie plautuvės tam, kad išplauti plaukų dažymui skirtus įrankius ir pargriuvau ant šlapių grindų.

Dėl dešinės rankos skausmo negalėjau dirbti, todėl kreipiausi į padalinio vadovą.

Greitosios pagalbos automobiliu buvau išvežta į Šalčininkų ligoninę, traumatologijos skyrių, kur man suteikė pirmąją pagalbą ir išdavė nedarbingumo pažymėjimą.

Kirpėja Teresa Jankovskaja kreipėsi 2014 m. balandžio 12 d. 10 val 20 min. į mane pagalbos, teigė, kad jai skauda dešinią ranką. Dėl to buvo išleista į gydymo įstaigą.

1. UAB „BOMOND“ įkurta 2009 metais balandžio14 d. Įmonės kodas: 194457064. Ekonominė veikla – plaukų kirpimo ir šukuosenų modeliavimo paslaugos. Adresas: Vilniaus g. 57, LT-12749, Šalčininkai. Direktorius – Elvyra Parviskienė.

2. Pasirinkta darbuotoja, kirpėja Teresa Jankovskaja , asmens kodas 48452197525, pasirašytinai instruktuota darbo vietoje 2009 m. balandžio14 d. ir vėliau periodiškai instruktuojama. Paskutinis instruktavimas buvo 2014 m. birželio 20 d.

  • Microsoft Word 98 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (3300 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Darbų saugos ir sveikatos organizavimas (2)
    8 - 1 balsai (-ų)
Darbų saugos ir sveikatos organizavimas (2). (2016 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbu-saugos-ir-sveikatos-organizavimas-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 23:06
×