Darbų saugos politika ir pažeidimų prevencija


Santrauka. Summary. Įvadas. Pagrindinės sąvokos ir terminai. Darbų saugos politikos samprata. Darbų saugos samprata. Darbų saugos užtikrinimas organizacijose. Darbuotojų parengimas saugiai dirbti. Priešgaisrinė sauga. Darbų saugos pažeidimų prevencija. Darbų saugos kontrolė ir jos formos. Išvados. Literatūra. Paveikslų sąrašas

Darbuotojų saugos ir sveikatos būklę Lietuvos Respublikos įmonėse nusako nelaimingų atsitikimų skaičius, darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų laikymasis.

Tenka pripažinti, jog pagrindinė problema užtikrinant saugias darbuotojui vietas – dėl netinkamo saugos darbe norminių aktų reikalavimų nevykdymo, ar mažesnio dėmesio darbuotojų saugos įvadinio instruktavimo, apmokymo bei reikalavimų laikymosi. Manoma, kad dažniausiai tai nevykdoma dėl laiko stokos, papildomų lėšų, investicijų įsirengiant tvarkingai technines įrangas, įrengimus, bei įsigyjant papildomų apsaugos priemonių.

Darbo užmokesčio problema labai aktuali, kadangi darbo daugėja, darbo jėga mažėja. Atlikti tyrimai rodo, kad ne visada darbuotojams nustatomas tinkamas darbo laikas, jų teisės ne visada užtikrinamos, kaip yra deklaruojama, kad žmogaus teisė yra į teisingas ir palankias darbo sąlygas, kurios reiškia siekiu užtikrinti teisę į atitinkamą poilsį.

Darbų saugumo lygis gali žemėti, jeigu ne bus taikoma nustatytų darbo valandų, nevykdomi darbuotojų saugos ir sveikatos srities reikalavimai, ko iš darbdavių reikalauja Lietuvos Respublikos įstatymai ir teisės aktai. Kitaip tariant, įmonės darbuotojas ar jam pavestas asmuo turi suprasti, jog sudaryti darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas yra ne tik jų pareiga ir socialinė atsakomybė, bet ir būtinybė, norint sėkmingai vykdyti verslą.

Darbo objektas – darbų saugos politika ir pažeidimų prevencija.

Darbo tikslas – išanalizuoti darbų saugos politiką ir pažeidimų prevenciją.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti darbų saugos sampratą.

2.Aptarti darbų saugos teisinius ir organizavimo aspektus.

3.Aptarti darbų saugos pažeidimų prevencijos aspektus.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros analizė, internetinių šaltinių analizė, teisės aktų analizė.

Darbo struktūra. Darbą sudaro įvadas, 2 dalys, išvados, 12 pozicijų literatūros sąrašas. Darbo apimtis - 22 puslapiai.

  • Sauga Kursinis darbas
  • Microsoft Word 67 KB
  • 2015 m.
  • 22 puslapiai (4672 žodžiai)
  • Universitetas
  • Neringa
  • Darbų saugos politika ir pažeidimų prevencija
    10 - 9 balsai (-ų)
Darbų saugos politika ir pažeidimų prevencija. (2015 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbu-saugos-politika-ir-pazeidimu-prevencija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:36
×