Darbuotojo padarytos žalos atlyginimo galimybės pagal galiojantį teisinį reglamentavimą


Darbuotojo padarytos žalos atlyginimo galimybės pagal galiojantį teisinį reglamentavimą. Darbo tikslas ir uždaviniai. Darbuotojai ir jų pareigos. Žalos atlyginimo ribos. Visiška materialinė atsakomybė. Žalos išieškojimo tvarka. Turtinės žalos dydžio nustatymas. Neturtinė žala. Žalos atlyginimas reorganizavus darbdavį ar jam pasibaigus.


Darbo tikslas: Atskleisti darbuotojo padarytos žalos darbdaviui atlyginimo galimybes. Uždaviniai: Nusakyti kokiais atvejais taikoma visiška materialinė atsakomybė. Nustatyti atlygintinos turtinės žalos dydį. Išsiaiškinti darbdavio ir darbuotojo tarpusavio tinkamą atsakomybę.

Visiška materialinė atsakomybė taikoma tik LR Darbo Kodekse 154 straipsnyje nustatytais atvejais. Šių atvejų yra šeši: kai, žala padaroma tyčia, žala padaryta jo veikla turinčia nusikaltimo požymių, žala padaryta neblaivaus ar apsvaigusio nuo narkotinių, toksininių ar psichotropinių medžiagų, žala padaryta pažeidus pareigą saugoti konfidencialią informaciją, darbdaviui padaryta neturtinė žala ir kai visiško žalos atlyginimo atvejis numatytas kolektyvinėje sutartyje.

Neturtinė žala apima įvairių išgyvenimų spektrą ir labai skiriasi nuo turtinės žalos. Neturtinė žala nėra apčiuopiama ir kažkokiu būdu apskaitoma, tai yra dvasinė skriauda, kurią tik santykinai įmanoma įvertinti bei kompensuoti materialiai. Tokios kompensacijos paskirtis – sudaryti materialines prielaidas, iš naujo sukurti tai, ko negalima sugrąžinti. Atsižvelgiant į tai, kad neturtinės žalos objektas yra svarbiausios žmogaus vertybės. Todėl įstatymais siekiama maksimaliai jas apsaugoti. Dėl šios priežasties draudžiama apriboti ar panaikinti civilinę atsakomybę už sveikatos sužalojimą, neturtinę žalą ar gyvybės atėmimą. Skirtingose valstybėse vyrauja skirtingos neturtinės žalos atlyginimo tvarkos.

  • MS PowerPoint 168 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (726 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aivaras
  • Darbuotojo padarytos žalos atlyginimo galimybės pagal galiojantį teisinį reglamentavimą
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Darbuotojo padarytos žalos atlyginimo galimybės pagal galiojantį teisinį reglamentavimą. (2021 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotojo-padarytos-zalos-atlyginimo-galimybes-pagal-galiojanti-teisini-reglamentavima.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:29
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo