Darbuotojo veiklos valdymo analizė


Darbuotojų veiklos planavimas. Darbuotojų veiklos vykdymo stebėsena. Darbuotojų veiklos vertinimas (pokalbiai). Atlygis darbuotojams (karjera, DU, mokymai ir pan. ). Vertintojams būtinos kompetencijos. Darbuotojų veiklos valdymo iššūkiai. Siūlymai, kaip tobulinti darbuotojų veiklos valdymo procesą Asmeninio veiklos valdymo bei efektyvumo didinimas. Išvados. Literatūra.


Individualus kiekvieno darbuotojo veiklos planas neturi tapti konstruktyvių pokyčių kliūtimi. Šiandien labai daug darbuotojų įskaitant ir tirtas organizacijas, nežino apie savo karjeros galimybes organizacijoje, kas reiškia personalo, planavimo ir karjeros kontrolės trūkumus dirbamoje organizacijoje. Darbuotojai dirbantys organizacijoje nori ir turi žinoti savo galimybes ne vien trumpam, bet taip pat ir ilgesniam laikotarpiui, kokius jis turi veiksnius bei rezultatus pasiekti, kad galėtų kilti dirbamoje organizacijoje. Bet vis dėl to viena organizacija negali įtakoti sėkmingos karjeros perspektyvų, nes darbuotojai turi derinti savo norus su organizacijos tikslais.

Sėkmingas karjeros planavimas yra naudingas tiek pačiam asmeniui, tiek pat ir organizacijai:

Darbo atlikimo vertinimas (angl. performance appraisal) – tai procesas, kurio metu vertinamas darbuotojo atliekamas darbas, rezultatai, iškeltų tikslų įgyvendinimas, ieškoma būdų, kaip pagerinti darbo atlikimą ateityje. Darbo atlikimo vertinimas – tai formalus darbuotojų veiklos stebėjimo ir vertinimo procesas. Šis procesas padeda priimti sprendimus dėl atlyginimo pakėlimo (sumažinimo), darbuotojo karjeros galimybių įmonėje, mokymo reikalingumo, naujų tikslų iškėlimo.

D. Bosienės straipsnyje aptariamos kai kurios garsiausios darbuotojų motyvavimo teorijos:

Internetinio portalo Visa Lietuva straipsnyje „Darbuotojų motyvacijos skatinimo priemonės“ motyvacija įvardijama kaip tam tikrų priemonių visuma, skatinanti darbuotojus siekti efektyviausių rezultatų. Šiame straipsnyje aptariamos efektyviausios darbuotojų motyvacijos skatinimo priemonės:

Internetiniame portale Manager.LT publikuotame straipsnyje „Darbuotojų motyvavimas sunkmečiu“ nurodomi pagrindiniai motyvavimo mitai:

Tačiau galimi ir kiti darbuotojų veiklos vertinimo šaltiniai. Kolegos ir bendradarbiai kartais turi geresnį nei vadovas supratimą apie vertinamo darbuotojo veiklą, kadangi jie kasdien bendrauja vieni su kitais, turi puikią galimybę stebėti vienas kito darbą, todėl vertinamą darbuotoją gerai pažįsta. Be to, bendradarbiai gerai išmano darbui keliamus reikalavimus. Tačiau šis metodas įgyja trūkumų tuomet, kai kolegos kontaktuoja retai, nes tokiu atveju vertinimo rezultatai gali remtis atsitiktinumu (pavyzdžiui, vienas iš darbuotojų atsitiktinai pamato retai sutinkamą kolegą, vėluojantį į darbą, ir iš to susidaro neigiamą nuomonę). Be to, esama rizikos, kad bendradarbiai bus atlaidūs patinkantiems kolegoms ir vieni kitus įvertins pernelyg aukštais balais, arba pernelyg griežti -nepatinkantiems.

Darbuotojų, kaip ir kolegų, atliekamas vertinimas, irgi nėra plačiai naudojamas informacijos apie vertinamo darbuotojo atliekamą veiklą šaltinis. Tačiau siekiant pagerinti vadovų darbą, kai kuriose organizacijose šis metodas vis dėlto yra taikomas. Be to, vadovas, kurio veiklą vertina darbuotojai, linkęs tobulinti tarpasmeninius santykius ir vengti valdymo, grįsto baime. Vis dėlto šio metodo taikymas susiduria su ribotumais: bijodami būti nubaustais ar pabloginti savo santykius su vadovu, darbuotojai gali būti nelinkę pateikti realią jų nuomonę atspindinčius vertinimo rezultatus.

Savęs vertinimas, arba kitaip, grįžtamasis ryšys „iš savęs paties”. Kai kuriose organizacijose savo darbą vertina patys darbuotojai. Paprastai, nors ne visada, darbuotojas gerai supranta savo kasdieninį darbą ir tai, kaip jis gali būti patobulintas. Grįžtamasis ryšys „iš savęs paties“ yra pagrįstas darbuotojo nusiteikimu atlikti savo veiklos refleksiją, t.y. atidų, kruopštų savo veiklos tyrimą, kuris atveria galimybę išryškinti teigiamus veiklos aspektus ir ištaisyti klaidas. Šis vertinimo būdas darbuotojui yra naudingas ir planuojant savo karjerą.

Potenciali darbuotojų darbo rezultatų valdymo proceso nauda – įmonės veiklos gerinimas per individualios veiklos efektyvumą nustatant tikslus, stebint veiklą, teikiant grįžtamąjį ryšį ir motyvuojant. Šiuo atveju, galimi sprendimai:

  • Microsoft Word 60 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 28 puslapiai (7376 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas92
  • Darbuotojo veiklos valdymo analizė
    9 - 1 balsai (-ų)
Darbuotojo veiklos valdymo analizė. (2017 m. Lapkričio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotojo-veiklos-valdymo-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 23 d. 00:19
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo