Darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis


Darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis. Kas yra asmeninė apsaugos priemonė? Asmeninių darbuotojo apsaugos priemonių rūšys. Galvos apsaugos priemonės. Klausos organų apsaugos priemonės. Akių ir veido apsaugos priemonės. Kvėpavimo takų apsaugos priemonės. Plaštakų ir rankų apsaugos priemonės. Pėdų ir kojų apsaugos priemonės. Odos apsaugos priemonės. Krūtinės, liemens ir pilvo apsaugos priemonės. Įranga, apsauganti nuo kritimų. Apsauginiai drabužiai. Literatūros sąrašas.


Asmeninė apsaugos priemonė – bet kuri priemonė, skirta darbuotojui turėti ar dėvėti, siekiant apsaugoti jį nuo rizikos veiksnių, galinčių kelti grėsmę darbuotojo saugai ir sveikatai, bei kitas šiam tikslui skirtas priedas ar reikmuo.

Apsauginiai šalmai, naudojami pramonėje(kasyklose, statybų aikštelėse, kitose pramonės šakose) Lengvi galvos odos (plaukų) apdangalai (kepurės, kepuraitės, tinkleliai plaukams – su snapeliu arba be snapelio) Apsauginiai galvos apdangalai (medžiaginės, nepralaidžios ir kitos medžiagos kepurės bei apdangalai nuo lietaus).

Prieštriukšminiai kamščiai ir panašios priemonės; Prieštriukšminiai šalmai; Ausinės, tvirtinamos prie apsauginių šalmų; Ausinės su lankeliu galvai; Ausų apsauga su ryšio įranga.

Akiniai; tamsūs akiniai (apsauginiai akiniai); Akiniai nuo rentgeno, lazerio, ultravioletinių, infraraudonųjų spindulių bei matomo spinduliavimo; Apsauginiai veido skydeliai; Lankinio suvirinimo darbų metu naudojami apsaugos skydeliai ir šalmai (rankiniai skydeliai, skydeliai su lanku, apjuosiančiu galvą, skydeliai, kurie gali būti pritaikomi apsauginiams šalmams).

Aparatai su filtrais, apsaugantys nuo dulkių, dujų ir radioaktyviųjų dulkių; Apsauginiai aparatai su oro tiekimu; Respiratoriai (kvėpavimo aparatai) su nuimamu suvirintojo skydeliu; Nardymo aparatai ir medžiagos; Nardymo kombinezonai, narų skafandrai.

  • MS PowerPoint 12011 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (487 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aurelija
  • Darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis
    10 - 2 balsai (-ų)
Darbuotojų aprūpinimas asmeninėmis apsaugos priemonėmis. (2020 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-aprupinimas-asmeninemis-apsaugos-priemonemis.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 07:30
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo