Darbuotojų atranka


Personalo atranka kursinis. Darbuotojų atrankos testai. Testai darbuotoju atrankai. Personalo atrankos testai. Baigiamieji darbai apie personalo atranka. Darba imituojantys testai. Testai darbuotojams. Darbuotojo atrankos testai. Personalo atranka kursinis darbas. Specifiniai darbuotojai.

Laisva darbo vieta. Darbo ir reikalavimų darbdaviui suformavimas. Darbuotojų paieška. Kadrų valdymo duomenų banko panaudojimas. Paieška per darbo biržą. Apsirūpinimas darbuotojų per darbo vietų pasiūlą (skelbimai). Konsultacinių firmų paslaugos. Bendradarbiavimas su aukštosiomis mokyklomis. Pažįstamų žmonių rekomenduojami kandidatai. Darbuotojų atranka. Interviu. Testai raštu. Darbą imituojantys testai. Atrankos kriterijai. Darbo įvertinimo ir apmokėjimo sąlygos. Darbo sąlygos. Personalo parinkimas. Vadovavimo stilius. Reikalavimai darbuotojui. Darbo apmokėjimas. Apmokėjimo dydis. Darbo apmokėjimo sistemos. Laikinė darbo apmokėjimo sistema. Vienetinė apmokėjimo sistema. Karjeros planavimas. Darbuotojų mokymo ir kvalifikacijos samprata ir reikmė. Mokymo reikšmė. Žmogiškieji isštekliai ir mokymas. Mokymo procesas. Mokymo politika. Verslo darbuotojų mokymas. Pagrindiniai kvalifikacijų analizės veiksmai.

Firmose, organizacijose ar įstaigose, vyksta kadrų kaita. Laisva darbo vieta atsiranda tada, kai pasiūlomos naujos pareigos buvusiems darbuotojams ar kai padaugėja darbo, ir atsiranda būtinybė kurti naują darbo vietą. Todėl visada atsiranda darbuotojų trūkumas. Jei darbuotojo darbo vieta būtų neužimta, kaip ir bet kuri kita darbo vieta, tai nebūtų realizuojamas pareigybės potencialas. Kad taip neakad įmonėje vyktų darbas sena vaga, be nutrūkimų, laisvą darbo vietą turi užimti atitinkamos kvalifikacijos darbuotojas. Todėl įmonė turi apibrėžti darbuotojo darbo sąlygas ir nustatyti reikalavimus šiam darbuotojui. Kiekviena firma pateikia savo reikalavimų kvalifikaciją. Kaip pavyzdį pateiksiu prancūzų sistemos liberasjon reikalavikad firmos veikla būtų toliau sėkmingai vystoma , visada yra būdingi šie reikalavimų darbdaviui kritkiekviena firma negali sau leisti, kad įmonės vadovavimo vairą perimtų neturintis darbo patirties šioje srityje asmuo, nes tai labai brangiai kainuotų ne tik pinigų, bet ir laiko bei energijos. Mat, kol šis darbdavys mokytųsi atlikti savo tiesiogines pareigas, firmos darbas išeitų iš rikiuotės. Visa tai daug kainuotų todėl, kad nuolatinės darbdavio klaidos gali įmonę atvesti prie bankroto ribos. Šios priežastys ir skatina firmos vadovybę rinkti darbuotojus , turinčius darbo patirties vadovavimo srityje ir mylinčius savo darbą. Dažniausiai reikalaujama, kad darbuotojas turėtų ir daugiau metų patirties. Gerą sugebėjimą vadovauti užtikrintų rekomendacijos iš buvusios darbovietės.

Kaip minėjau, patirtis tik vienas iš reikalavimų punktas. Kitas - išsilavinimas. Kiekvienas darbdavys palankiai vertina darbuotoją, kurio išsimokslinimo lygis yra aukštas. Tai leidžia vadovams padaryti išvadą, kad darbdavio žinios yra ne tik praktinės, kitas svarbus punktas- darbdavio asmeninės savybės. Kiekviena firma apibrėžia darbuotojo asmeninpavyzdžiui kate keenan, diplomuota praktikuojanti psichologė, teigia, kad geriausią asmeninių savybių aprašymą galima gauti pateikiant šiuos reikalavimus (k. Keenan 1998 p. 11).

Specifiniai reikalavimai: išvaizda, specifiniai bruožai, bendrosios gyvenimo aplinkybės (tvarkinga išvaizda, mobilumas ir pan. ).

Sugebėjimai ir laimėjimai: bendras intelektas, specifiniai gabumai, laimėjimai darbe, moksle (matematiniai sugebėjimai, raštingumas, vizualiniai sugebėjimai ir pan. ).

Individualios savybės : charakteris, įtakingumas, interesai, motyvacijos lygmuo (mokėjimas įtikinti, kūrybiškumas, tai tik keletas reikalavimų darbdaviams, nors jų galima įvardinti labai daug.

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2011 m.
  • 27 puslapiai (6177 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kamile
  • Darbuotojų atranka
    10 - 1 balsai (-ų)
Darbuotojų atranka. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/darbuotoju-atranka.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 08:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo